Facebook Google+ Twitter

Woda bez ograniczeń

Dla fanów sportów ekstremalnych nie istnieje słowo „niemożliwe” – odkrywają morskie głębiny, zdobywają szczyty, nie potrzebują skrzydeł żeby latać, ani żagli żeby pływać.

 / Fot. MidlandMaksymalnie wykorzystują zdobycze technologii, działanie praw fizyki i możliwości swojego ciała. Nagrodą za wysiłek są piękne widoki, niezapomniane wrażenia, przyspieszone bicie serca i ekstremalna ilość adrenaliny we krwi. Na każdą wyprawę warto zabrać kamerę (np. z serii Midland XTC) i nagrać film, który obudzi wspomnienia, kiedy emocje już opadną.

Źródło życia i..adrenaliny

 / Fot. MidlandWoda – najcenniejszy dar natury, niezbędna dla życia, zbawienna dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Jest także żywiołem i każdy zbiornik wodny, rzeka, czy większy, górski strumień, może być wyzwaniem. Najczęściej wybierane są dyscypliny kojarzone z rekreacją i odpoczynkiem – kajakarstwo, żeglarstwo, pływanie motorówką i pontonem. Fani mocnych wrażeń potrzebują jednak większej dawki adrenaliny, dlatego decydują się na ekstremalne wersje znanych sportów – kajakarstwo górskie, hydrospeed, rafting, wind i kitesurfing, wakeboarding, czy canyoning.

Woda, wiatr i prędkość

Silny wiatr i duże fale raczej nie sprzyjają rekreacyjnemu pływaniu, ale niektórzy niecierpliwie czekają właśnie na takie warunki. Windsurferzy poruszają się po falach przy użyciu specjalnej deski i odpowiednio zamontowanego żagla. Prędkość, z jaką płyną, zależy przede wszystkim od siły wiatru i wielkości fal, ale równie ważne są technika, sprawność i siła fizyczna.

Ciekawą odmianą jest kitesurfing. Żagiel zastąpiono latawcem, a deska jest prowadzona w podobny sposób jak w snowboardzie – na krawędzi. Kitesurfing pozwala ślizgać się po tafli wody z wielką prędkością lub skakać na duże wysokości, dając niesamowitą radość i znacznie podnosząc poziom adrenaliny.

Równie ekstremalne doznania zapewnia wakeboarding, czyli pływanie na desce za motorówką lub na specjalnym wyciągu. Podobnie jak w innych sportach freestyle'owych, także tutaj rozwój ogranicza tylko własna wyobraźnia – wskazane są wszelkiego rodzaju ewolucje i akrobacje nad powierzchnią wody.
A jak wygląda wakeboarding w praktyce pokazuje ten krótki filmik nagrany kamerą sportową Midland XTC-400. Jeśli będziesz nagrywać swój własny film, pamiętaj o zabraniu wodoodpornej obudowy, dołączonej do zestawu.

http://www.youtube.com/watch?v=JOw9Sp_DYzU&feature=c4-overview&list=UUIpX-K1pC_LdR-9uVneMDGg

Zamiast fal, rwący nurt

Rafting / Fot. MidlandZimna, wzburzona woda, odkrywająca głazy, idealnie nadaje się do uprawiania sportów ekstremalnych. Im więcej piany, tym większa frajda. Poza dużą dawką adrenaliny, rafting daje możliwość poznania i zobaczenia pięknych miejsc na trasach o różnej trudności. Zazwyczaj spływa się na pontonie, można go też zamienić na jednoosobowy kajak, co dostarcza jeszcze większej ilości ekstremalnych przeżyć. Najpopularniejsze ośrodki europejskie oferujące usługi raftingu znajdują się w Chorwacji, Turcji i Czarnogórze, ale prawdziwym marzeniem najzagorzalszych fanów tej dyscypliny, jest spływ w Wielkim Kanionie Kolorado.

Ciągle mało? Aby jeszcze bardziej poczuć siłę górskiej rzeki, wystarczy po prostu wskoczyć do wody. Ubrany w grubą piankę kładziesz się na plastikowej desce z uchwytami na dłonie i płyniesz z nurtem. Większa część ciała pozostaje poza deską, dłonie są zajęte, więc, aby ominąć głazy, steruje się płetwami. Hydrospeed to gwarancja dobrej zabawy i siniaków!

Istnieje też sport, który łączy pływanie, nurkowanie i..wspinaczkę górską. Pokonywanie dzikich rzek, na których napotykamy głazy, wodospady i jaskinie, to Cannoying. Część rzeki można przepłynąć, ale gdzieniegdzie trzeba też zanurkować. Z mniejszych wodospadów zejdziesz lub zeskoczysz, na większych instruktor spuszcza nas na linie. Jest to sport bardzo ekstremalny, gdzie człowiek cały czas zmuszony jest do walki z siłą rwącej rzeki i własnymi słabościami - dawka adrenaliny jest naprawdę duża. Na taką wyprawę koniecznie zabierz kamerę sportową, np. z serii Midland XTC. Przymocowana bezpośrednio do kasku, zapewni swobodę ruchów, a dzięki solidnej, odpornej na wstrząsy i zalanie wodą obudowie, nagrasz wysokiej jakości film, którego wszyscy będą Ci zazdrościć.

Ekstremalne sporty wodne chociaż niebezpieczne i ryzykowne, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Obcowanie z naturą, walka z żywiołem i własnymi słabościami, przyciągają wielu śmiałków. Jeśli chcesz przeżyć niesamowitą przygodę, pozbyć się ograniczeń i zapomnieć o problemach codziennego życia, pakuj piankę i ruszaj nad wodę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.