Facebook Google+ Twitter

Woda butelkowana w BBC za 406 tysięcy funtow?

Właśnie tyle wydało BBC na wodę butelkowaną w ciągu roku. Padły oskarżenia marnowania pieniędzy publicznych i tworzenia niepotrzebnych szkód dla środowiska.

Koszty obejmują nie tylko automaty do wody, lecz także wodę butelkowaną wypitą podczas 103 tys. imprez gościnnych. Ponadto wodę mogą zamawiać pracownicy biorący udział w spotkaniach wewnętrznych trwających dłużej niż 2 godziny.

Dla porównania Irlandia Północna wydaje na ten sam cel 16,285 funtów, a Walia 1,489. Kraje te zawdzięczają niskie koszty fontannom pitnym, które zasila specjalna sieć wodna. Takie rozwiązanie było by dobre również dla BBC, jak twierdzi Steve Bloomfield działający w "Unison". Jest to organizacja zabiegająca o zapewnienie dostępu pracownikom do sieci karmionych wodą. Takie sieć to nie tylko zaoszczędzone pieniądze, lecz także gwarancja czystej i zdrowej wody.

Zarzut marnowania pieniędzy jest już oczywisty. A co z zagrożeniem dla środowiska? Chodzi o butelki, które wykonane są z plastikowych pochodzących ropy naftowej. Nie nadają się one do recyklingu, ich rozkład trwa 1000 lat lub w ogóle nie ulegają biodegradacji.

Sprawę skomentował rzecznik BBC, oznajmiając, że BBC zobowiązuje się do promowania ekologicznych praktyk i rozpoczęcia wdrażania polityki, które pozwolą zastąpić wodę butelkowaną innymi optymalnymi rozwiązaniami.


Źródło:
guardian.co.uk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.