Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30649 miejsce

Woda cenniejsza niż diamenty

Dziś nawet w Europie woda staje się bezcenna. Staje się bogactwem cenniejszym od diamentów.

Pamiętam, kiedy żebrałem na ulicy w deszczowy dzień. Podjechał samochód z burżuazją z szyderczymi uśmiechami. W rękach trzymali butelki z wodą. Gdy zapytałem, czy daliby mi trochę drobnych, zapytali mnie, czy chcę wody. – Poproszę – powiedziałem, lecz oni z gestem pogardy odsunęli butelkę od mojej ręki, a potem odjechali swoim samochodem.

W tę deszczową pogodę poczułem wtedy dokładniej własną nędzę. Wyżebrałem jeszcze kilka groszy. Starczyło na trochę jedzenia i piwo. Czy upiłbym się, gdyby ktoś dał mi wtedy odpowiednią sumę? Pewnie tak – aby odreagować i wymazać z pamięci nieprzyjemne zdarzenie.

Ostatnio gdzieś widziałem taką akcję. Za 5 zł można było kupić opaskę, dzięki której jeden człowiek w Afryce przez miesiąc mógł dostawać wodę. Nigdy bym tego nie założył na rękę. Jeśli bym się zdecydował, musiałbym do końca życia zaopatrywać tego Człowieka w Wodę! Sumienie by mi nie pozwoliło nosić takiej opaski tylko po jednorazowej pomocy. Poza tym zapewne wysłał bym do niego list.

Zdaję sobie sprawę czym jest skrajna nędza ludzi w Afryce.

Bezdomny Salvatore vel Wars..

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dziś miałem fajnie proszę panią pokornie o wodę a ta na mnie z gębą że kto zapłaci eh...kultura tego narodu nisko upadła serio...jak ci ktoś wody z kranu żałuje to czy to człowiek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.