Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1110 miejsce

"Woda dla słoni" - recenzja filmu

Na ekrany kin weszła niedawno ekranizacja bestsellerowej powieści "Woda dla słoni". Jeśli ktoś waha się, czy warto obejrzeć ten film, zachęcam do przeczytania moich wrażeń po seansie.

 / Fot. www.filmweb.plFilm mógłby nosić tytuł "Wóda dla słoni" i nie byłaby to literówka. Szczerze mówiąc nie było w nim ani jednej sceny, gdy słoń pije wodę, natomiast mocniejsze trunki owszem. Gratką dla miłośniczek (i być może miłośników) najsłynniejszego wampira ostatnich miesięcy - Roberta Pattinsona - będzie możliwość usłyszenia z jego ust słów w języku polskim: "Ne mam cziasu" czy też "Płodneś nogię".

Jak w każdej recenzji należy opisać, o czym film opowiada i czy się go poleca, co warto poprzeć argumentami lepszymi od tych w stylu "bo tak". Zatem do rzeczy. Będzie nudno i na temat. Mamy rok, którego nie udało mi się zapamiętać - grunt, że główny bohater, Jackob Jankowski (grany przez Pattinsona), ma właśnie zdawać egzamin końcowy na studiach weterynaryjnych. Nie podchodzi jednak do niego, ponieważ w tej samej chwili otrzymuje wiadomość o rodzinnej tragedii. Jego sytuację pogarsza fakt, że zostaje bez najbliższych, bez dachu nad głową, bez wykształcenia i bez perspektyw. Skoro nic nie trzyma go w rodzinnych stronach, postanawia wyruszyć w świat.

Po kilku dniach wędrówki wskakuje do przejeżdżającego pociągu. Jak śpiewała Budka Suflera: "Spalone mosty to najlepszy w życiu start". Okazuje się, że jest to pociąg cyrkowców. Jankowski po całym dniu pracy przy zwierzętach poznaje szefa cyrku, Augusta, i prosi go o pracę. Jako niedoszły weterynarz ma zajmować się zwierzętami. Tak oto zaczyna się jego historia z życiem cyrkowym. Żeby sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała, zakochuje się w żonie Augusta, pięknej Marlenie, granej przez jeszcze piękniejszą Reese Witherspoon. Ich romans wkrótce doprowadza do tragedii, która jest także początkiem szczęśliwego życia.

Nie będę wchodzić w szczegóły, bo wtedy pójście do kina straci sens. Czy polecam film? Jak najbardziej. Dla kogo? Jest on z pewnością dla tych, którzy wpierw oglądają ekranizację, a dopiero potem czytają książkę. To fascynująca propozycja dla wszystkich interesujących się światem cyrku, ponieważ ukazuje, co dzieje się za kulisami, gdy gasną światła i publiczność udaje się do domów. Dla miłośników miłości walczącej z przeszkodami. Dla fanatyczek Pattinsona. Dla kogo nie polecam? Dla osób wrażliwych i kochających zwierzęta, gdyż jest w nim kilka dość brutalnych scen. Dla tych, którzy dość mają sagi "Zmierzch". Odradzam też tym, którzy mają odruch wymiotny przy zakończeniach "żyli długo i szczęśliwie". A gdyby ktoś chciał się napić wódki ze słoniem, to zapraszam do cyrku, a nie do kina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

aga
 • aga
 • 21.01.2012 20:13

hmmm..ciężko mi ocenić ten film, na żadną nagrodę raczej nie zasługuje ale najgorszy też nie jest, romans zbyt mało rozwinięty i banalne zakończenie, aktorzy bełkoczą po polsku mogli bardziej się postarać, niektóre sceny trudno oglądać ze względu na brutalne zachowania wobec zwierząt, wątek cyrkowy bardzo fajny

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alda
 • Alda
 • 17.01.2012 22:49

me gusta :D hah ; )
nie no piękny film !

Komentarz został ukrytyrozwiń
olcia
 • olcia
 • 09.07.2011 23:08

film mi się podobał:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
olcia
 • olcia
 • 09.07.2011 23:07

film mi sie podobał:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
viki
 • viki
 • 27.06.2011 14:11

Przepiękny film.... Ci którzy mówią o wadach w tym filmie... nie znają jego sensu. Ci którzy rozumieją nie będą nawet widzieć tych wad... Polecam gorąco

Komentarz został ukrytyrozwiń
nati
 • nati
 • 27.06.2011 14:03

Film jest piękny.Warto obejrzeć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

chętnie obejrzę

Komentarz został ukrytyrozwiń
artistica
 • artistica
 • 16.05.2011 08:06

dla mnie te film to kicz. Przesłodzona amerykańska bajka.
Nie wiadomo skąd słoń zaczyna się kłaniać. Czasem myślałam że oglądam komiks.
Ładne obrazki i przesłodzone zakończenie: para ze słoniem żyje długo i szczęśliwie...
a zaczynają od "o"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.