Facebook Google+ Twitter

Woda na południu Polski znów groźna!

Fala kulminacyjna nadeszła późną nocą. Od wczesnych godzin rannych słychać "koguty" miejscowych służb ratunkowych, a nieustannie padający deszcz nie pomaga w akcji. - Już od pierwszej w nocy mamy sporo pracy - mówią strażacy z OSP Stróża.

– W tym momencie sytuacja jest opanowana aczkolwiek otrzymujemy kolejne zgłoszenia o podtopieniach – mówi koordynator akcji Janusz Ambroży, sekretarz Gminy Pcim (woj. małopolskie). – Powołaliśmy sztab kryzysowy i staramy się na bieżąco reagować na wszystkie zgłoszenia.

Zobacz inne zdjęcia

Rzeka Raba w Stróży. / Fot. Michał HodurekNajtrudniejsza sytuacja jest na drodze powiatowej ze Stróży do Pcimia. Droga ta na dość znacznym odcinku została zalana, w wyniku czego podjęto decyzję o jej zamknięciu na wysokości mostu w Stróży Górnej. Wiele domów znajdujących się w sąsiedztwie drogi zostało podtopionych, a kilkanaście z nich jest odciętych od reszty miejscowości. Nie lepiej jest na drodze ze Stróży w kierunku Trzebuni, gdzie woda również powoduje spore utrudnienia w ruchu.

Zamknięta droga powiatowa w Stróży. / Fot. Michał HodurekKoparka udrażniająca rów pod wiaduktem w Stróży. / Fot. Michał HodurekWiele mówi się tutaj o tym, że sprawcą zalania drogi w Stróży jest kilkumetrowej wysokości mur oporowy, który został wybudowany na lewym brzegu rzeki w ramach modernizacji Zakopianki. To on nie pozwala rozlewać się wodzie na długości 2 km drogi, tak jak to bywało dawniej i cała woda rozlewa się teraz tylko w jedną stronę. Na szczęście w okolicy trwa budowa Zakopianki i na miejscu od razu był specjalistyczny sprzęt, z którego można było skorzystać, by udrażniać rowy i walczyć z żywiołem.

- Chociaż na pierwszy rzut oka wszystko wygląda groźnie, to jednak do powtórki z 1997 na szczęście jeszcze daleko - mówią mieszkańcy zagrożonych rejonów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

tym razem bez przeszkód + ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

no miał być +!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo, brawo!
Czekamy na informacje z innych miast. Nowy Sącz, Głuchołazy, Rzeszów, Opole, Kłodzko!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.