Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8046 miejsce

Woda na wagę złota. Będzie droższa nawet o 400 procent!

Tadeusza Rzepecki, prezes Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie twierdzi, że po wejściu w życie ustawy, ceny wody i ścieków mogą wzrosnąć od razu o 100 proc., a w ciągu trzech lat nawet o 400 proc.

 / Fot. Fot. Marek Bachorski-RudnickiObecne ceny wody poszybowały w górę o około 30 proc. Jest to związane z ustawą o tzw. korytarzach przesyłowych. Ta nakazuje wypłatę rekompensaty właścicielom tych nieruchomości, przez które przebiegają gazociągi, rurociągi, sieci ciepłownicze, linie energetyczne oraz wodociągowe.

Dr Tadeusz Rzepecki mówi, że: "Skutki dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej są tak drastyczne, że nie są ujawniane. Po wejściu w życie ustawy, ceny wody i ścieków mogą bowiem wzrosnąć o 100 proc.".

Okazuje się, że nie jest to jedyna przyczyna podwyżek. Jak pisze fakt.pl, nasz kraj spóźnia się i nie wypełnia postanowień traktatu akcesyjnego dot. modernizacji oczyszczalni ścieków komunalnych i jakości wody. Rząd tłumaczy się brakiem 30 mld złotych. Unia Europejska może naliczyć nam kary w wysokości ponad 4 mln euro za dzień.

Kiedy wziąć pod uwagę te dwie okoliczności, należy spodziewać się, że w niektórych regionach kraju podwyżka cen wody wynieść może nawet 400 proc.


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Dziś Światowy Dzień Wody.
Z 7 miliardów mieszkańców prawie miliard nie ma czystej wody, ani do niej dostępu.
Każdy człowiek wypija od 2-4 litrów dziennie. 4 tys. litrów potrzeba na wyprodukowanie żywności. Oszczędzajmy wodę. Nie tylko dlatego, że płacimy brzęczącą monetą, ale dlatego, że bez niej... ani rusz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 17.03.2012 10:04

co tu komuna ma do rzeczy... jak stary piernik do wiatraka

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomalakowalski
  • tomalakowalski
  • 16.03.2012 21:52

zainspirowany tym njusem, zrobiłem taką grafikę:
http://w697.wrzuta.pl/obraz/3TquMCKG2Gk/mad-max-4_tusk
a już dziś mamy nowe wieści: gas o 10% w górę.
pzdr

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 16.03.2012 19:35

Czy autor te " 400% cytuje z tabloidu ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 16.03.2012 19:30

Nikt się nie zastanawia ile kosztuje litr uzdalniania wody . Ci co mają liczniki oszczędzają i mają zwroty na koniec roku .Jednak znakomita większość nie ma liczników . Odkręcają kran a woda czysta idzie do ścieków . Tak bardzo chcemy żyć na poziomie " amerykańskim " ale mentalnie tkwimy w głębokiej komunie . Dużo roszczeń nic od siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 16.03.2012 18:16

polska to chory kraj ..teraz podatki od nieruchomości 100% do góry a tu już słychaća ze woda zdrożeje i to nie o 5% jak w normalnym kraju ale 100% co najmniej ...rostowski mógłby lepiej pietruszke na kramie sprzedawać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Woda to zródło życia. Bez niej go nie ma. A niestety jest marnotrawiona.
Rozrzutność i marnotrawstwo jest i będzie przyczyną , że woda będzie na wagę złota.
Jużjest w licznych regionach świata. Można odsalać ją z pomocą energii słonecznej.
Ale to jednak nie to samo co woda źródlana.
Jak zabierzemy się za wydobycie gazu- to dopiero woda zdrożeje. Czy ktoś policzył ile jej trzeba? ile to wydobycie będzie kosztowało? wody i spustoszeń? oraz zatrucia chemikaliami?

Komentarz został ukrytyrozwiń
jaho48
  • jaho48
  • 16.03.2012 03:58

Spoko woda będzie za darmo .. i to jeszcze w tym roku .
Woda to nie żadna kopalina by ja opodatkowywać .
MoJa Rodzina z Galaktycznej Federacji Światła ... zapowiada Jednolite porządki na Świecie .Program NESARA. sprawdźcie . Tusku już się podpisał pod tym programem .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
  • Marek
  • 15.03.2012 22:37

Panie Janie ten Pana pupilek i cała ta zasrana formacja demokratyczna umie szukać dziury w całym na Białorusi i mówić jak tam jest drogo ,jak tam są łamane prawa człowieka,za to nie umie powiedzieć jaka drożyzna panuje w tej niby demokratycznej Polsce i jak tu są łamane prawa człowieka. Jak państwo opiekuje się ludźmi starszymi ,chorymi, emerytami - 57 złotych waloryzacji na 10 bochenków chleba, aby nie zdechł z głodu.Zamiast wpychać ten ryj do Białorusi i Rosji lepiej byłoby, aby zajęli się biedą i nędzą jaka panuje u nas