Facebook Google+ Twitter

Woda- podaruj chociaż kropelkę

Pijąc wodę w upalne dni, nie zastanawiamy się nad tym że gdzieś daleko trwa walka o każdą jej kropelkę.

 / Fot. Redakcja"Mała ilość wody jest torturą" - to hasło najnowszej kampanii Polskiej Akcji Humanitarnej. PAH chce w ten sposób zwrócić uwagę na problem braku dostępu do wody pitnej. Choć trudno w to uwierzyć, dziś około 884 miliony ludzi na ziemi nie ma dostępu do wody, która spełniałaby podstawowe normy czystości. Z powodu pragnienia i chorób, których przyczyną jest spożywanie skażonej wody cierpi co siódmy człowiek na świecie, półtora miliona dzieci umiera co roku przez choroby związane z brakiem wody zdatnej do picia.

Akcje można wspomóc poprzez zakup np. gadżetu na stronie wodapitna.pl. Pieniądze zebrane w ten sposób pomogą zbudować nowe studnie tam, gdzie są one najbardziej potrzebne.


Źródło:
wodapitna.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 06.11.2009 22:17

Z wodą proponuję ostrożnie!!! W końcu lat dziewięćdziesiątych brałem udział w akacji dostarczania wody pitnej dla mieszkańców Wrocławia gdy dotknęła ich powódź. Przedstawiciele miasta odebrali od nas transport wody mineralnej i zanim jeszcze wróciliśmy po następną dostawę dla miasta, już nasza woda dwie ulice dalej była sprzedawana po okropnie zawyżonej cenie. Sprzedawana a nie rozdawana jak miało to być. Faktem jest, że rozpętaliśmy z tego piekło i przedsiębiorczy cwaniacy wylądowali przed obliczem Temidy, ale pewien niesmak do tego typu akcji pozostał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.10.2009 23:01

zanieczyszczenie wody:(

"...na swiecie co 17 sekund umiera dziecko z powodu zanieczyszczenia wody":(/info.Oxfam/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Juz rok mija od zgloszenia ze mi kapie na cale szczescie przed licznikiem ,firma wodociagowa sie tym nie przejela to powiedzcie dlaczego ja mam byc nagorliwa ......tez juz nie wydzwaniam za nimi

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ile jest obywateli w każdym kraju którzy mają wodę za nic?
- myją zęby nie zakręcają wodę... która nie jest potrzebna w chwili szczotkowania...

Zresztą nie będę prawić, zamieszczam poniżej link jak oszczędzać wodę.
http://www.wodociagi.ustka.pl/Woda_w_Twoim_Domu/Jak_oszczedzac_wode.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń

Większośc pomocy humanitarnej dla Afryki zawłaszczana jest przez ludzi władzy - współczesnych, wykształconych w Europie kacyków. To im nie zalezy na losie obywateli nad którymi rządzą, których głodzą lub wybijają w lokalnych wojnach. Niekontrolowany przyrost naturalny zapewnia im mieso armatnie, a Europa - pieniadze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Np w Somalii tam gdzie na wojny grosza się nie żałuje wydawać to akcja pomaga ale czy to coś da jeśli zaraz jest niszczone przez wojsko i partyzantów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.