Facebook Google+ Twitter

Woda to szybko psujący się artykuł żywnościowy

Bez wody nie ma życia. Ta prawda dotyczy również szkodliwych dla naszego zdrowia mikroorganizmów. Nie powinniśmy zatem pozostawiać wody do picia na później.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Water_droplet_blue_bg05.jpg&filetimestamp=20060424080434Woda z kranu powinna być w miarę możliwości szybko zużyta. "Woda należy do szybko psujących się artykułów spożywczych. Pochłania zapachy i w niej mogą tworzyć się zarazki" - powiedziała serwisowi de.news.yahoo.com współautorka książki "Die Welt des Wassers" ("Świat wody") Rose Marie Donhauser.

Przede wszystkim latem, kiedy temperatura otoczenia jest wysoka, w ciągu kilku godzin mogą się rozmnożyć szkodliwe bakterie. "Te zarazki wprawdzie nie zagrażają zdrowiu ludzi, jednak ze względu na higienę, takiej wody nie powinno się pić", powiedziała autorka. Woda w czystym dzbanku lub butelce nadaje się do picia przez dwie, najwyżej trzy godziny. Jeżeli stoi dłużej to lepiej użyć jej do podlewania kwiatów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Jasne, po co się kłócić, wszak "zgoda buduje".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.07.2010 11:22

Nie zamierzam się kłócić.
Dla mnie to już są rozważania za daleko posunięte, gdyż nie ma to na nas wpływu. Nie będę się przejmował wodą stojącą w dzbanku przez 3 h. Po prostu ją wypiję i nic mi nie będzie.
Na świecie jest dużo więcej ciekawych zjawisk bio-chemicznych, które mają wpływ na nasze zdrowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podałam taki przykład, aby wykazać włpyw niezbyt czystej wody na nasz organizm. Brudna woda do mycia nie musi nam zaszkodzić, podobnie jak woda z zarazkami, czyli " brudna" do picia, choć tego nie widzimy; kwestia skojarzenia i wyobraźni. Oczywiście, że człowiek musi mieć kontakt z mikrobami różnego rodzaju, chciażby po to by wykształcić odpowiednie przeciwciała, odporność. Jednak co za dużo to niezdrowo. W warunkach domowych nigdy nie wiemy na ile woda, którą uważamy za czystą jest taką w istocie. Z drugiej strony wiadomo, ile ofiar ludzkich kosztuje spożywanie zanieczyszczonej wody http://www.wprost.pl/ar/190284/ONZ-alarmuje-brudna-woda-zabija-czesciej-niz-wojna/. Tak więc sama logika wskazuje, że wiedza przekazana w artykule ma sens, w szczególności jeśli chodzi o spożywanie wody przez dzieci i osoby starsze lub chore.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.07.2010 00:52

Mycie to inna kwestia. Woda po kimś jest brudna. Jeśli chcemy być czyści to wiadomo, że powinniśmy myć się czystą.
W artykule chodziło jednak o wodę pitną. Myślę, że:
"Woda w czystym dzbanku lub butelce nadaje się do picia przez dwie, najwyżej trzy godziny. "
jest bzdurą, gdyż wcześniej napisała Pani, iż można ją pić, bo bakterie nam nie szkodzą.
Ludzie, nie żyjemy w hermetycznych, ekstremalnie czystych warunkach. W naszym powietrzu jest mnóstwo zanieczyszczeń, które wdychamy - nasz organizm "trawi" to bez problemów. Tak samo jest z żywnością i ze wszystkim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konradzie, miła jest sama świadomość picia czystej wody, zręsztą lepiej smakuje i ten walor nie jest obojętny dla naszych zmysłów. Można również myć się w wodzie po kimś, kto to uczynił już wcześniej i też to nie zagraża naszemu życiu. Ludzie zmieniają jednak wodę np. w wannie (może Pan nie - nie wiem). Kąpiel w naturalnych zbiornikach jest o wiele przyjemniejsza, gdy woda jest czysta, choć ta brudna z bakteriami nie musi zagrażać naszemu zdrowiu.
Poza tym ważna jest wiedza dla samej siebie. link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.06.2010 18:00

Co za bzdura... skoro "mogą się rozmnożyć szkodliwe bakterie", ale "nie zagrażają zdrowiu ludzi", to po co się przejmować czymś takim? Wokół człowieka jest więcej bardziej szkodliwych bakterii i wirusów.
Artykuł do niczego, bo takie informacje są zbędne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.