Facebook Google+ Twitter

Woda wzbiera. Stan alarmowy na Podkarpaciu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-25 10:34

Sytuacja powodziowa pogorszyła się na Podkarpaciu, stabilizuje się w Małopolsce. Na Podhalu szacowane są straty. W pięciu podkarpackich powiatach ogłoszono alarm przeciwpowodziowy. Podobny alarm obowiązuje również dla Zespołu Elektrowni Wodnych Solina - Myczkowce.

Na Podkarpaciu intensywne opady deszczu spowodowały wylewanie się wody z koryt rzek. Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w powiatach bieszczadzkim, leskim, sanockim, brzozowskim oraz w Krośnie. Najtrudniejsza sytuacja jest na Sanie w Sanoku.

W wyniku bardzo dużego dopływu wody ogłoszono stan alarmu powodziowego dla Zespołu Elektrowni Wodnych Solina- Myczkowce. Wyczerpują się rówież rezerwy zbiorników w Besku i w Sieniawie. Strażacy najczęściej interweniują w miejscowościach leżących nad lokalnymi rzekami i potokami. Głównie w powiatach brzozowskim, sanockim, leskim i krośnieńskim. Tam po nocnych opadach woda wystąpiła z brzegów i podmyła domy oraz budynki gospodarcze.

Pogotowie przeciwpowodziowe na Podkarpaciu obowiązuje w Krośnie, w gminie Dukla, w mieście i gminie Sanok, w gminach Zarszyn, Tryńcza, Przeworsk i Sieniawa, w Przemyślu oraz w gminach powiatu mieleckiego.
Poprawia się sytuacja powodziowa w Małopolsce. Poziom rzek opadł poniżej stanu alarmowego.

W miejscowościach poszkodowanych przez żywioł trwa szacowanie strat. Na całym Podhalu będą sięgać milionów złotych. Największe szkody są w Nowej Białej i Czarnej Górze, gdzie wezbrana woda zniszczyła mosty. Tama w Kuźnicach wymaga natychmiastowego remontu. Część domów na Podhalu pozbawiona jest wody pitnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.