Facebook Google+ Twitter

Woda - życiodajna substancja

Woda jest nam potrzebna do życia. Nie można jej niczym zastąpić, a nasz organizm funkcjonuje prawidłowo dzięki dostarczeniu mu odpowiednie jej ilości. Zastanawialiście się ile wody dziennie spożywa Wasze dziecko?

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fc/Water_droplet_blue_bg05.jpgWe wrześniu ruszyła kampania edukacyjna na rzecz picia wody "Mamo, tato, wolę wodę!" Kampania jest skierowana do rodziców, aby przekonać jak ważne jest kształtowanie nawyków żywieniowych swoich pociech już od najmłodszych lat. Sponsorem akcji jest Żywiec Zdrój, patronatem honorowym Ministerstwo Zdrowia a patronem medialnym Mini Mini i portal informacyjno-rozrywkowy czasdzieci.pl

Organizm młodego człowieka intensywnie rozwija się fizycznie, emocjonalnie i intelektualnie. Aby dziecko zdrowo rosło należy mu odpowiednio zbilansować dietę. Powinno jeść 5 posiłków dziennie-śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Każdy posiłek powinien dostarczać dziecku wszystkie grupy produktów, składników mineralnych i witamin, a uzupełnieniem każdego posiłku powinna być właśnie woda.

Ciężko przekonać dziecko do picia wody, gdy wkoło siebie ma tyle - niekoniecznie zdrowych - pokus. Soki, napoje gazowane i pozostałe kolorowe, słodkie napoje nie zachęcają do picia bezsmakowej wody. Pamiętajmy też, że dziecko często naśladuje rodziców. Jeżeli będziemy przy nim pić coca-colę, nie przekonamy go do wypicia szklanki wody.

Jeżeli nasz maluch stwierdzi, że nie chce pić wody, bo jest bez smaku, spróbujmy jakoś go oszukać. Wciśnijmy do szklanki cytrynę, pomarańczę, albo wrzućmy listek mięty. Dodatkowo zadbajmy, aby dziecko miało butelkę wody zawsze pod ręką. Zapakujmy mu wodę do plecaka kiedy idzie do szkoły, postawmy przy łóżku, kiedy idzie spać, a kiedy jest spragnione w ciągu dnia, podawajmy mu właśnie wodę.

Dzięki wprowadzeniu wody do żywienia dzieci już od niemowlęcia, w późniejszym okresie będą one z pewnością chętniej po nią sięgać.

Woda jest podstawowym składnikiem organizmu i pamiętajmy, że człowiek bez wody może wytrzymać zaledwie dwa dni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Joanna Machna
  • Joanna Machna
  • 22.09.2010 09:14

To prawda, że dzieci powinny pić wodę, jednak rodzice muszą zadbać, aby była to woda bogata w cenne składniki mineralne, tak potrzebne do rozwoju młodym ludziom. Takimi wodami są z pewnością wody mineralne. Pamiętajmy jednak, że dzieci nie można oszukiwać - lepiej usiąść z dzieckiem i na spokojnie mu wytłumaczyć zalety picia dobrej wody, a dodatek cytryny czy listka mięty potraktować jako element zabawy w przygotowywaniu wody do picia.
Jeśli natomiast chodzi o kobiety w ciąży i karmiące piersią to zaleca się spożywanie wód z dużą zawartością składników mineralnych, zwłaszcza jodu, magnezu i wapnia. Niestety woda źródlana zawiera zbyt małe ilości tych minerałów, a ponadto wypłukuje składniki mineralne z organizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Woda to podstawowy składnik każdej diety.
Wśród wód mineralnych nie każda jednak nadaje się dla dzieci.
Niemowlętom powinno się podawać wodę niskozmineralizowaną, w której zawartość składników mineralnych jest niższa niż 500 mg/l.
Wodą o niskim stopniu mineralizacji jest, nie wszystkim chyba znana, woda "Mama i ja". Jej skład sprawia, że stanowi idealną bazę do przygotowywania napojów i posiłków dla niemowląt już od pierwszych dni życia. Doskonale sprawdza się jako napój dla starszych dzieci. Jako niezastąpiony składnik diety polecana jest również kobietom w ciąży i karmiącym piersią.
więcej o wodzie źródlanej dla dzieci tutaj: http://www.wodamamaija.pl/o-produkcie

Za informację młodej mamy dla młodych mam 5+
Czysta woda źródlana zawsze będzie zdrowsza od wód koloryzowanych i doprawianych sztucznym smakiem, co stwierdza babcia, uwielbiająca wszystkie wody mineralne ze szczególnym apetytem na Muszowiankę i Nałęczowiankę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.