Facebook Google+ Twitter

Wodna włóczęga. Drugi dzień rejsu (Nakło - Ujście)

Może po lekturze tej relacji któryś z czytelników pomyśli: "też chciałbym ruszyć w rejs"? Jeżeli namówię na wodną przygodę kogokolwiek, będę dumny.

Żegnamy się z jachtem "Stanal" / Fot. Ryszard Należyty

Nakło-Ujście


Z Nakła wypływamy wspólnie z jachtem "Stanal", który będzie nam towarzyszył tylko do śluzy Gromadno, tam też się żegnamy. Płyniemy bardzo wolno. Pod kilem coraz mniej wody i boimy się utknąć. Wleczemy się do śluzy Korytkowo z prędkością 5 km na godz. i na 800-1000 obrotów.Tracimy wprawdzie mało paliwa, ale czas się wlecze, płyniemy długo i rachunek wychodzi na zero.

Trzciny, pole, woda / Fot. Ryszard Należyty

Śluzy


Przechodzimy na tym etapie tylko trzy śluzy: Nakło zach., Gromadno i Korytkowo. Wszędzie miła i kulturalna obsługa. Przypomina mi się rejs z przed trzech lat i oczom nie wierzę, jakie zaszły zmiany .Śluzy jakby mniej brudne, obsługa sprawna a turysta nie jest już intruzem. I choć nie jest to niestety jeszcze regułą, to już prawie Europa. Tak trzymać. Nadal jednak doskwiera ubóstwo infrastruktury.

Światełko w tunelu jednak widać. W trakcie relacji z pierwszego dnia rejsu zapomniałem wspomnieć o inwestycji nakielskiej. Za rok w Nakle będzie można cumować w dużej marinie. Budowa szybko idzie do przodu i jeszcze w tym roku baseny portowe będą zalewane. Koszt inwestycji to 11 milionów zł, z czego połowę daje Unia, a resztę nakielskie starostwo. Znów potwierdza się, że jak się chce, to można.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Cieszy mnie, że jednak coś się dzieje w sprawie infrastruktury. Z pewnością i Ujście się niebawem poprawi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako, że i ja mieszczuch przez co najmniej 10 miesięcy w roku (z wypadami do Puszczy Nadnoteckiej w pozostałych miesiącach) - dołączam się do prośby MIESZCZUCH-a 21.06.2011 12:46 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
MIESZCZUCH
  • MIESZCZUCH
  • 21.06.2011 12:46

powolutku do przodu ;)
trochę mało zdjęc
prosimy więcej !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skrupulatna relacja. Bez "wielkich" przygód,
A, ta infrastruktura, cierpliwości wymaga ;(( .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.