Facebook Google+ Twitter

Wodna włóczęga. Dzień dziesiąty. Relacja z wyprawy

Krótki etap. Zwiedzamy Szczecin: Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, miejski szlak turystyczny. Oglądamy Noc Kupały i wchodzę na Wieżę Dzwonów.

Wały Chrobrego / Fot. Ryszard NależytyJezioro Dąbie Małe - Szczecin

Po pożegnaniu się z nowymi przyjaciółmi, wyruszamy na szlak. Wracamy Dąbską Strugą na Odrę Statek Akademii Morskiej cumujący przy Wałach Chrobrego / Fot. Ryszard NależytyWschodnią, po 2 km skręcamy na Parnicę, potem na Przekop Mileński 4,5 km i jesteśmy na Odrze zachodniej. Niby etap krótki, ale trzeba mieć oczy ''dookoła głowy'' - duży ruch no i na Odrze zach. statki morskie. Cumujemy przy Wałach Chrobrego. Za postój przy nabrzeżu płacimy 36 zł. w tym prąd. W pobliżu postoju znajdują się toalety [bezpłatne], prysznic - 5 zł., pralka - 10 zł. Z zadowoleniem korzystamy z pralki, po kilkunastu dniach na wodzie trochę brudów się nazbierało.

Czytaj także: Wodna włóczęga. Pierwsza część opowieści z rejsu

Szczecin

Widok na Odrę i port szczeciński / Fot. Ryszard NależytyPierwsze kroki kierujemy na Zamek Książąt Pomorskich. Byliśmy już w Szczecinie,Wahadło Focault'a na Wieży Dzwonów w Szczecinie / Fot. Ryszard Należyty ale zamku nie widzieliśmy. Siedzibę książąt pomorskich wybudowano na miejscu starego grodziska, a wygląd dzisiejszy uzyskał - po wielu przebudowach - w XVI w. Mamy szczęście - akurat w tych dniach obchodzona jest na Dużym Dziedzińcu zamku Noc Kupały. Oglądamy obóz słowiański, pokaz walk Słowian i Wikingów, koncert zespołów muzyki dawnej. Na Dziedzińcu Menniczym znajduje się Wieża Dzwonów, jest udostępniona dla zwiedzających, to na nią wchodzę. Halinka rezygnuje, mówi, że dla niej to za wysoko. Widoki, które ujrzałem, warte były pokonania 204 schodów. Po pobycie na zamku idziemy dalej - miejskim szlakiem turystycznym. Taki szlak to bardzo dobry pomysł, widziałem takie w innych miastach, ale szczecinianie poszli dalej, wytyczyli go poprzez czerwoną przerywaną linię, a miejsca w których warto się zatrzymać, posiadają tablice informacyjne. Nie sposób się zgubić. Szlak wytyczony jest jak pętla, a liczy 7 km. Odcinek akurat na popołudniowy spacer i w ten prosty sposób można zwiedzić całe centrum historyczne Szczecina.

Zespół muzyki dawnej koncertuje na Nocy Kupały w Szczecinie 2011 r / Fot. Ryszard NależytyWieczorem idziemy na spacer po Wałach Chrobrego. Powstały one na początku XX Widok na Szczecin z Wieży Dzwonów / Fot. Ryszard Należytyw. po osiemnastowiecznych fortyfikacjach. Na wałach znajduje się Muzeum Narodowe z bardzo bogatymi zbiorami. Obok muzeum znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać Odrę i statki po niej płynące. Spacerując, można odpocząć w licznych kafejkach i barach. Spacerowalibyśmy jeszcze długo, gdyby nie nagła ulewa, która zmusiła nas do ucieczki na naszą łajbę.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie znam niestety Szczecina, więc dowiedziałem się o mieście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

[plus]
Na wałach warto zrobić fotkę np. herbowi Gdyni

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.