Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17051 miejsce

Wodne atrakcje turystyczne Szczecina

Do największych atrakcji turystycznych Szczecina, oprócz zabytków, tarasów widokowych, trzech puszczy otaczających Szczecin, trzeba zaliczyć akweny i ciągi wodne w samym centrum miasta.

Statek wycieczkowy Białej Floty: Odra Queen / Fot. Andrzej SadowskiPrzez środek Szczecina płynie rzeka Odra, którą rzeka Parnica łączy z rzeką Regalicą i jeziorem Dąbiem, też leżącym w granicach miasta. Czyż można się dziwić, że Szczecin jest rajem dla żeglarzy, wszelkiej maści wodniaków no i turystów spragnionych wypłynięcia w rejs statkiem, chociażby tym wycieczkowym.

I chociaż władze Szczecina nie zadbały o utrzymanie jednej z największych atrakcji turystycznych Szczecina: najpiękniejszej miejskiej Plaży Mieleńskiej na wyspie Wielka Kępa na Śródodrzu (oddając ją w prywatne ręce, co doprowadziło do jej zniszczenia i niedostępności dla mieszkańców i turystów) i rejsów statkiem na plażę, to jednak można na statku białej floty zwiedzić port szczeciński, obiekty upadłej Stoczni Szczecińskiej, a wodolotem polecieć do Świnoujścia nad morze.

Peene Queen w wycieczkowym rejsie po Odrze / Fot. Andrzej SadowskiZ Nabrzeża Pasażerskiego przy Wałach Chrobrego odpływają statki wycieczkowe Odra Queen i Peene Queen pływające po Odrze i wodach szczecińskiego portu. Ofertę szczecińskiej białej floty uzupełnia mniejszy wycieczkowy statek „Dziewanna”. Z kolei spółka Adller-Schiffe Polska oferuje przeloty wodolotami ze Szczecina do Świnoujścia i z powrotem.

Już niedługo do wodnych atrakcji turystycznych Szczecina dołączy Port Jachtowy usytuowany na Wyspie Grodzkiej, naprzeciwko Wałów Chrobrego w samym centrum miasta. Pierwszy etap prac zakończy się do Finału Regat The Tall Ships Races w sierpniu 2013 roku i jachty będą mogły cumować przy uzbrojonym nabrzeżu Portu Jachtowego. Dotąd bardzo dużo jachtów omija centrum Szczecina, nie mając się gdzie zatrzymać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że te wszystkie atrakcje, są tak słabo wykorzystywane do promocji Szczecina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytaj też artykuły Andrzeja: 1. Szczecin. Niewidoczne szlaki turystyczne 2. Szczecin stać na okazalszy deptak

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mało napisałeś o bazie żeglarskiej Szczecina (tylko, że Szczecin jest rajem dla żeglarzy), więc będę mógł napisać osobny tekst o atrakcyjności żeglarskiej Szczecina i okolic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.