Facebook Google+ Twitter

Wodorowe taksówki na igrzyska

Londyńskie taksówki napędzane wodorem, są już w fazie testów. Powinny być gotowe do użytku w ciągu dwóch lat, w czasie olimpiady w 2012 roku.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:A_TX4_Taxi_at_Heathrow_Airport_Terminal_5.jpg&filetimestamp=20080620004030W odróżnieniu od tradycyjnych diesli, wodorowe modele nie emitują dwutlenku węgla, dlatego są postrzegane jako najlepsza "broń" do walki z globalnym ociepleniem. Nowe caby będą wyglądać dokładnie tak samo, jak obecne.

"Taksówki napędzane wodorem to fantastyczne osiągnięcie" - powiedział Simon Wood z Lotus Engineering, która uczestniczy w projekcie.

Lotus i Intelligent Engineering uważają, że pozbyli się problemu z małą wydajnością, który hamował rozwój "zielonych" samochodów. Testowane taksówki posiadają maksymalną prędkość
81 mil na godzinę. Rozpędzają się z 0 do 60 mil/h w 14 sekund oraz pokonują 250 mil na jednym tankowaniu.

Zastępca burmistrza Kit Malthouse potwierdził w zeszłym roku, iż do igrzysk w stolicy będzie sześć stacji wodorowych. Dodał również, że miasto dąży, by do tego czasu flota składała się z 20-50 "zielonych" black cabów oraz 150 autobusów napędzanych wodorem.

Intelligent Engineering zaprojektował i zbudował ogniwa paliwowe, a firma Lotus jest odpowiedzialna za integrację technologii z tradycyjnymi taksówkami.

Krzysztof Sygut
www.elondyn.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.