Facebook Google+ Twitter

Wodospad Podgórnej nie zostanie zniszczony!

Malowniczy Wodospad Podgórnej nadal będzie cieszył turystów. Nie sprawdzi się najczarniejszy scenariusz, przewidujący niemal całkowite jego zniszczenie. Dlaczego? Ponieważ zgoda na budowę elektrowni wodnej w okolicy wodospadu została wydana niezgodnie z prawem.

O sporze wokół karkonoskiego Wodospadu Podgórnej Wiadomości24.pl pisały już kilkakrotnie. Przypomnijmy: malowniczy wodospad w Przesiece jest ważnym punktem turystycznym oraz miejscem integrującym społeczność - w jego pobliżu odbywają się liczne lokalne imprezy.

Kiedy prywatny inwestor z Poznania, Bartłomiej Bekasa uzyskał zgodą na budowę elektrowni wodnej, która pozbawiłaby Wodospad Podgórnej ok. 90 procent wody, zaniepokojeni mieszkańcy Przesieki rozpoczęli Czarna wizja - jak wygladałby wodospad, gdyby utracił 90% wody. Zdjęcia z forum: www.przesieka.pl / Fot. Maciej Popkiewiczprotest. Jak wyglądałby ok. dziesięciometrowy wodospad, gdyby wybudowano elektrownię wodną? Zdjęcie, przedstawiające najczarniejszy scenariusz, dla przypomnienia publikujemy obok. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu miłośników Karkonoszy sprawą zainteresowały się media, a o dołączanie się do protestu apelował m. in. nasz portal.

Podczas wakacji sprawa nabierała rozpędu, interesy inwestora zderzały się z racjami turystów i mieszkańców Przesieki. Więcej możesz dowiedzieć się z artykułu: Spór wokół atrakcyjnego Wodospadu Podgórnej trwa

Wodospad Podgórna. /www.przesieka.pl / Fot. Maciej Popkiewicz

Elektrowni nie będzie!

"Wielkie brawa dla wszystkich, którzy włączyli się do obrony wodospadu"


Taka informacja pojawiła się we wrześniu na karkonoskim forum. Jak wynika z informacji wystosowanej przez Biuro Prasowe Wojewody Dolnośląskiego, plany budowy elektrowni wodnej w Przesiece są niezgodne z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowanie przestrzennego. Zaznaczono, że budowa elektrowni mogłaby mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne oraz walory krajobrazowe tego przepięknego miejsca, często nazywanego sercem Karkonoszy. W uzasadnieniu zwrócono również uwagę na fakt, że pozwolenie na budowę elektrowni wodnej zostało wydane na podstawie dokumentu, w którym pominięto tak istotne - w tym wypadku - wyrazy: "w tym elektrowni wodnych." Czytaj cały komunikat Biura Prasowego Wojewody Dolnośląskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

(+) - planowalem wrocic do tego tematu w pazdzierniku. Widze, ze nie musze :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus za za dobry tekst ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Też się cieszę. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo! To bardzo dobra wiadomość!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konsekwencja w drążeniu tematu warta "+"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

co racja to racja;-) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daje dwa plusy. Jeden za artykuł. Drugi za konsekwencję w ciągnięciu tematu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.