Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5389 miejsce

Wodospad Podgórnej nie zostanie zniszczony!

Malowniczy Wodospad Podgórnej nadal będzie cieszył turystów. Nie sprawdzi się najczarniejszy scenariusz, przewidujący niemal całkowite jego zniszczenie. Dlaczego? Ponieważ zgoda na budowę elektrowni wodnej w okolicy wodospadu została wydana niezgodnie z prawem.

O sporze wokół karkonoskiego Wodospadu Podgórnej Wiadomości24.pl pisały już kilkakrotnie. Przypomnijmy: malowniczy wodospad w Przesiece jest ważnym punktem turystycznym oraz miejscem integrującym społeczność - w jego pobliżu odbywają się liczne lokalne imprezy.

Kiedy prywatny inwestor z Poznania, Bartłomiej Bekasa uzyskał zgodą na budowę elektrowni wodnej, która pozbawiłaby Wodospad Podgórnej ok. 90 procent wody, zaniepokojeni mieszkańcy Przesieki rozpoczęli Czarna wizja - jak wygladałby wodospad, gdyby utracił 90% wody. Zdjęcia z forum: www.przesieka.pl / Fot. Maciej Popkiewiczprotest. Jak wyglądałby ok. dziesięciometrowy wodospad, gdyby wybudowano elektrownię wodną? Zdjęcie, przedstawiające najczarniejszy scenariusz, dla przypomnienia publikujemy obok. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu miłośników Karkonoszy sprawą zainteresowały się media, a o dołączanie się do protestu apelował m. in. nasz portal.

Podczas wakacji sprawa nabierała rozpędu, interesy inwestora zderzały się z racjami turystów i mieszkańców Przesieki. Więcej możesz dowiedzieć się z artykułu: Spór wokół atrakcyjnego Wodospadu Podgórnej trwa

Wodospad Podgórna. /www.przesieka.pl / Fot. Maciej Popkiewicz

Elektrowni nie będzie!

"Wielkie brawa dla wszystkich, którzy włączyli się do obrony wodospadu"


Taka informacja pojawiła się we wrześniu na karkonoskim forum. Jak wynika z informacji wystosowanej przez Biuro Prasowe Wojewody Dolnośląskiego, plany budowy elektrowni wodnej w Przesiece są niezgodne z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowanie przestrzennego. Zaznaczono, że budowa elektrowni mogłaby mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne oraz walory krajobrazowe tego przepięknego miejsca, często nazywanego sercem Karkonoszy. W uzasadnieniu zwrócono również uwagę na fakt, że pozwolenie na budowę elektrowni wodnej zostało wydane na podstawie dokumentu, w którym pominięto tak istotne - w tym wypadku - wyrazy: "w tym elektrowni wodnych." Czytaj cały komunikat Biura Prasowego Wojewody Dolnośląskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

(+) - planowalem wrocic do tego tematu w pazdzierniku. Widze, ze nie musze :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus za za dobry tekst ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Też się cieszę. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo! To bardzo dobra wiadomość!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konsekwencja w drążeniu tematu warta "+"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

co racja to racja;-) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daje dwa plusy. Jeden za artykuł. Drugi za konsekwencję w ciągnięciu tematu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.