Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28119 miejsce

Wodzeni za nos przez ekologów?

- Klimat jest OK, zagrożona jest ludzka wolność - mówił dziś w Warszawie Vaclaw Klaus, prezydent Republiki Czeskiej. Dajemy się wodzić za nos zwolennikom teorii globalnego ocieplenia, a im wcale nie chodzi o rozmowę o zmianach klimatycznych, twierdzi polityk.

Vaclav Klaus / Fot. PAPJeśli więc nie o poprawę warunków życia na Ziemi i walkę z globalnym ociepleniem, to o co chodzi tak zwanym enviromentalistom? Zdaniem Klausa troska o planetę Ziemię, to tylko zasłona dymna. - "Enviromentalizm jest poglądem światowym, który - w sposób radykalny, kosztem ograniczania ludzkich swobód i kosztem ludzkiego życia chce zmienić wszystko - człowieka, jego zachowania, organizację społeczeństwa, system wartości" - pisze Klaus w swojej książce "Błękitna planeta w zielonych okowach".

- Rozmowy o klimacie nie są naukową dysputą - twierdzi czeski polityk. To tak naprawdę starcie dwóch wizji życia społecznego i ładu światowego. Enviromentaliści twierdzą, że globalne ocieplenie jest wynikiem działań człowieka. Nierozważna polityka państw doprowadzi do katastrofy ekologicznej. Ich zdaniem należy działać jak najprędzej, zmieniać nawyki, społeczne i państwowe zasady działania, tak aby uniknąć smutnego końca cywilizacji ludzkiej.

- To wszystko nieprawda - odpowiada Klaus. I przedstawia 4 argumenty na nieprawdziwość twierdzeń zwolenników teorii globalnego ocieplenia.

Według czeskiego polityka globalne ocieplenie tak naprawdę nie obejmuje całej kuli ziemskiej. Przykłady ciągłego wzrostu temperatur dotyczą tylko wybranych obszarów i konkretnych pór roku. Klimat ociepla się w zimie, w lecie nie odnotowuje się znaczących odstępstw od normy.

W wieloletniej perspektywie ocieplenie klimatu liczyć można w setnych częściach stopni Celsjusza. W przeciągu 100 lat temperatura na całym globie wzrosła zaledwie o 0,74 stopnia Celsjusza.

- Globalne ocieplenie nie jest niczym wyjątkowym - dodaje Klaus. W przeciągu tysiąca lat przeżyliśmy kilkadziesiąt ociepleń i ochłodzeń. Okresy cieplejsze przeplatają się z okresami zimniejszymi. Gdyby próbować przedstawić ten proces graficznie, przyjąłby on postać sinusoidy.

Wreszcie, według Klausa, proces ocieplenia nie jest wynikiem działań ludzkich. - Składa się na niego szereg czynników, o których jeszcze nie wiemy dostatecznie dużo - twierdzi Czech.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.03.2009 22:40

Bajt przykro mi bardzo ale muszę tu zacytować klasyka i oświadczyć że ziemia nie jest płaska ale nie jest również okrągła tylko jest wklęsła na co najlepszym przykładem jest to że jeśli ziemia byłaby okrągła (czyli wypukła) to buty najbardziej ścierały by się po środku a jak wszyscy doskonale wiedzą buty ścierają się najbardziej z przodu i z tyłu co jest jednoznacznym dowodem na wklęsłość ziemi.

:)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.03.2009 22:35

Globalne to jak na razie jest jedynie ogłupianie i wyciąganie olbrzymich pieniędzy na "instytucje badające globalne" ocip....nie

Jeszcze wcale nie tak dawno bo lat temu 20 głoszono że będzie globalne oziębienie i że wróci epoka lodowcowa teraz w modzie jest szczekanie w drugą stronę do czego skwapliwie przyłączają się średniej jakości "profesory" i "doktory" oraz "od-centy" "do-dolary" już swoje wzięły tytuły schowały w szafie i leżą na karaibach :)

No właśnie i to jest największa ciekawostka zakładając - na co dowodów żadnych jak na razie nie ma
że globalne ocieplenie jest faktem - to w czym jest ten wielki problem ja jakoś nie rozumiem przecież wszyscy bardzo chętnie jadą do ciepłych krajów a do arktyki wycieczki jakoś nadmiernie oblegane nie są. Może by tak wszystkim twierdzącym że ocieplenie byłoby złe nakazać zgodnie z ich doktryną wyjazd na biegun (do wyboru są dwa) i niech całą resztę pozostawią w spokoju :)

Spokojnie i bez paniki jak znam życie to max za 10 lat moda się zmieni bo już więcej pieniędzy ukraść się nie będzie dało i wrócimy do bajki o lodowcach.

Teraz garść faktów
96% mieszaniny gazów powodujących efekt cieplarniany (dzięki któremu istnieje życie na ziemi) stanowi para wodna na pozostałe 4% składają się wszystkie inne gazy cieplarniane w tym również CO2 w ilości około 0,7%

Jeśli przyjmiemy te 0,7% jako całość emisji CO2 na ziemi czyli za 100% to złoży się na to :
79% efekt uboczny parowania oceanów i związana z tym emisja CO2
12% emisja wywołana wybuchami wulkanów
9% emisja CO2 wywołana przez wszystkie inne naturalne bądź sztuczne czynniki w tym przez wszystkie zwierzęta ludzi przemysł motoryzację itp w czym około 0,4% stanowi cała działalność człowieka wraz z oddychaniem.

Jeśli więc przyjmiemy te 0,4% jako całą działalność człowieka czyli 100%
to na oddychanie musimy przeznaczyć 88%
kolejne 10% to działalność przemysłowa (produkcja towarów usług i energii oraz odpady itp)
a 2% to transport i motoryzacja

Dla osób potrafiących wyliczyć procent z procenta sugeruję zagadkę o ile % w skali globu ograniczymy emisję CO2 (całkowitą a nie tylko przemysłową) jeśli w UE ograniczymy emisje związaną z przemysłem o 20% a emisja przemysłowa na terenie UE stanowi około 12% całej emisji przemysłowej na świecie.

Dla tych co policzą gratulacje za samozaparcie przy liczeniu n-tego miejsca po przecinku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

bajt ja zaprzeczam teorii ewolucji.
Jest tyle samo za co i przeciw. Kto ma racje?
Malo wiesz.
Globalne ocieplenie, fakt- wywolane dzialanoscia ludzka?? Spisek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

globalne ocieplenie jest faktem - ale jakie są tego przyczyny? - tu zdania są podzielone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Globalne ocieplenie jest faktem. Zaprzeczać niemu to coś jakby mówić, że ziemia jest płaska albo zaprzeczać teorii ewolucji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekam aż powie, że anomalie pogodowe to wina ekologów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.