Facebook Google+ Twitter

Wodzisław Śląski. Dzieciaki ze szkoły podstawowej organizują DBI 2010

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 3 zaczęły się 15 stycznia i potrwają do 14 lutego 2010. W ramach akcji przewidziano zajęcia edukacyjne, wystawy, konkursy.

Zajęcia dydaktyczne - film "Sieciaki.pl" klasa 4c / Fot. Włodzimierz SidorowOd 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day). Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

W Polsce DBI obchodzony jest od 2005 r. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK).Gazetka ścienna / Fot. Włodzimierz Sidorow

Obchody DBI w naszej szkole zaczęły się 15 stycznia i potrwają do 14 lutego 2010. W ramach akcji przewidziano m.in: zajęcia edukacyjne w klasach 1, 4, 5 i 6, materiały dydaktyczne dla rodziców, quiz „Internet a bezpieczeństwo”, gazetka szkolna – wydanie specjalne, spotkanie z policjantem, strona www, wystawa prac konkursowych, konkursy: plastyczny, na rymowankę, na prezentację multimedialną, dla uczniów klas 1.

Podsumowanie konkursów odbędzie się 9 lutego w Dniu Bezpiecznego Internetu. W ramach akcji weźmie udział ok. 320 uczniów ze wszystkich klas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.