Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31683 miejsce

Wodzisław Śląski Południowa Brama Polski - Logo miasta

Wiele miast i gmin polskich posługują się już promującym je logo. Nie tylko te wielkie milionowe miasta, ale też te mniejsze c. Wodzisław Śląski to Południowa Brama naszego pięknego kraju, skąd taki pomysł na logo?

Logo: Południowa Brama Polski / Fot. Katarzyna SzyrokiWiele miast i gmin polskich posługują się już promującym je logo.
Po lekturze artykułu Mileny Nykiel „Nowe logo Sosnowca trafi do kosza” (Gazeta Wyborcza, 4 luty 2008 r.) spoglądam na logo Wodzisławia Śląskiego z nieskrywanym zadowoleniem. Czym dłużej się w nie wpatruję, tym więcej widzę.

O tym, że Wodzisław Śląski to Południowa Brama Polski informuje nas napis, a i kontury bramy sugerują rzecz oczywistą. Wodzisław Śląski to przecież pierwsze miasto od granicy z Czechami (Chałupki-Bohumin) – witamy w Polsce. Brama w kształcie Polski od razu informuje w jakim jesteśmy kraju, a czerwona kropka wskazuje na lokalizację miasta. Projektant dodatkowo sprytnie zaznaczył czerwonym kolorem autostradę A1, która przebiegając od miasta zaledwie w odległości 20 km, będzie niewątpliwie atutem zwłaszcza przy pozyskiwaniu nowych inwestorów.

Moje zadowolenie z promocyjnego znaku graficznego jest tym większe, że jego autorem nie jest żadna zewnętrzna firma, tylko pracownik Wydziału Strategii Rozwoju Miasta Katarzyna Szyroki, a co za tym idzie projekt logo nie zubożył miejskiej kasy.

Oczywiście znaleźli się i tacy, którzy dopatrzyli się w znaku talerza, noża i widelca. Jedno jest pewne nikt nie przejdzie obok tego znaku obojętnie, a przecież o to chodzi.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

radek walnąłeś się - do autostrady w bohuminie (węzeł) mamy 20km, do węzła w mszanie będzie przecież 7 km z centrum miasta. co do talerza z nożem i wiedelcem to święta racja - większość osób, które spotykam tak właśnie odbiera to logo. dziwię się szymczakowi, że je zaakceptował (przypuszczam, że to własnie on podjął decyzję). juz naprawdę lepiej było odpuścić "bramę ze sztućców" na rzecz samego napisu. zmuszało by to do przeczytania napisu pod logiem, a tak pierwsze skojarzenie brzmi.... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.02.2008 11:31

(+) Talerz, noz i widelec? :))) Zapewnie dopatrzyli sie tego po pobycie w piwiarni "Piast" :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.