Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21637 miejsce

"Wojaczek" w Kinie KC. Mamy bilety na autorski film Lecha Majewskiego

11 listopada o godzinie 18 KINO KC zaprasza na pokaz autorskiego filmu Lecha Majewskiego „Wojaczek”. W roli „poety przeklętego”, Rafała Wojaczka, wystąpił poeta Krzysztof Siwczyk. Ponadto na ekranie: Dominika Ostałowska, Andrzej Mastalerz oraz w roli Edwarda Stachury Robert Gawliński.

 / Fot. .Film obsypany nagrodami na festiwalach i zagranicznych , m.in. Brązowe Grono na LLF w Łagowie (1999 ), nagroda za reżyserię na FPFF w Gdańsku - Gdyni (1999) , Don Kichot na Festiwalu Kina Niezależnego w Barcelonie (2000), dwa Złote Klucze (reżyseria i zdjęcia) na MFF w Trencianskich Teplicach (2000), nagroda główna na Festiwalu Kina Europejskiego w Coroto (2000).

Obraz Lecha Majewskiego nie ma tradycyjnej fabuły. To raczej ciąg sekwencji ukazujących pełne napięć relacje poety z otoczeniem. Opowieść zaczyna się w chwili, gdy Rafał Wojaczek „przechodzi przez szybę” Mikołowskiej knajpy i ląduje twarzą na brudnym chodniku. Później widz ogląda codzienne życie poety: związek z dziewczyną, walkę z alkoholizmem i chorobą psychiczną, rozliczne ekscesy, elektryzujące lokalną opinię publiczną. Bezkompromisowa rozgrywka ze światem popycha Wojaczka coraz silniej ku samozagładzie.(opis: źró dło: tvp.pl)

Dla autorów W24 mamy dwa podwójne bilety! Na zgłoszenia czekamy do piątku, 9 listopada, do godziny 14.

Jak zawsze bilety przyznajemy zarejestrowanym autorom, którzy mają uzupełniony profil (imię, nazwisko, zdjęcie, nr telefonu) i zadeklarują napisanie recenzji.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Przepraszam, muszę zrezygnować -nagła zmiana planów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgłaszam się :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.11.2012 17:40

Dokumentalny film o poecie z 1983 roku dostepny jest pod adresem http://youtu.be/AjXDkHs_diU dla tych, którzy się nie załapią

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.