Facebook Google+ Twitter

Wojciech Cejrowski: Nie nawołuję do zwalczania ludzi

O koncercie Madonny, "potencjalnym niebezpieczeństwie" dla Polski i obowiązku wobec Ojczyzny z Wojciechem Cejrowskim rozmawia Łukasz Cygan.

 / Fot. Materiały prasowePonad 20 tys. podpisów podpisów pod petycją o odwołanie koncertu, poparcie ludzi wiary i mediów, pana, a... Madonna wystąpiła zgodnie z planem. Jest Pan rozczarowany postawą organizatorów, narodu?
- Nie wiem czy "rozczarowany" to adekwatne słowo, bo nie spodziewałem się odwołania koncertu. Marzył mi się opór społeczny na większą skalę, silniejsze protesty, ale... rozczarowany nie jestem. Stale mam wiarę, że dobro zwycięży.

Zmienił pan kiedyś swoje poglądy pod naciskiem innych?
- Pod naciskiem nigdy, a komuna naciskała mocno, deptała, tłamsiła, potem to samo robiła ze mną "Gazeta Wyborcza", teraz Kampania Przeciw Homofobii. Ale naciskom nie należy ulegać. Natomiast wielokrotnie zmieniałem poglądy pod wpływem argumentów. Głupio jest się trzymać swego, gdy otrzymujemy nowe dane, których wcześniej nie byliśmy świadomi, nowe racje, których wcześniej nie słyszeliśmy. Zmienić poglądy pod wpływem nacisków to wstyd, ale zmienić z wyboru, z własnej woli, pod wpływem argumentu, to... dość normalna procedura.

Mam wrażenie, że Pana radykalizm rośnie z roku na rok. Kiedyś, jeszcze w czasach "WC Kwadransa" witał Pan gości w rękawiczkach i rozmawiał z niektórymi przez szybę. Dziś - nawołuje Pan do zwalczania homoseksualizmu.
- Wtedy też nawoływałem i może nawet głośniej. Tak - wtedy nawoływałem, a teraz jedynie stawiam opór. Homoseksualizm jest grzechem i trzeba go zwalczać. W mojej postawie nie ma nic nadzwyczajnego. Takie jest nauczanie Kościoła katolickiego. Przecież nie nawołuję do zwalczania ludzi, lecz do ich naprawiania, do wyprowadzania z grzechu. Dobrą metodą jest zawstydzanie. Człowiek powinien się wstydzić grzesznych zachowań, bo wstyd go porządkuje, prostuje moralnie. Złodziejowi trudniej kraść, gdy kradzież jest powszechnie uznawana za zło i potępiana. Żonę trudniej zdradzać, gdy posiadanie kochanki jest wstydliwe... To wszystko są proste zdroworozsądkowe rzeczy. Moje poglądy wcale nie ewoluują, bo mówimy o pryncypiach, o Dekalogu, który nie podlega zmianom. Natomiast Panu może się wydawać, że mój radykalizm rośnie ponieważ świat dookoła nas oddala się od Dekalogu. Ludzie coraz mniej przejmują się zasadami moralnymi, więc ja na takim tle coraz bardziej odstaję od średniej krajowej. Dzisiaj poczytna gazeta bezwstydnie prowadzi akcję "My narkopolacy" - na takim tle osoba, która mówi, że narkotyki są złem wydaje się być radykałem. Ale chyba jednak to Panu się coś pomieszało, bo narkotyki są złem i zawsze były. I ta kampania pronarkotykowa też jest złem. Radykalnym złem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Cejrowski jest dla mnie jak Wojewódzki -obaj są śmieszni, ale żadnego z nich nie traktuje poważnie. Jakby nie spojrzeć obaj to też postacie medialne i żaden z nich nie oprze się pokusie zrobienia medialnego show dla utrzymania swojej pozycji w mediach. Nigdy nie uwierzę w ''prawdziwość'' w mediach, a tym bardziej tą buntowniczą, nabuzowaną, bo Cejrowski bez wątpienia jest mocno pobudzonym człowiekiem. Bzdurą jest jednak to ci mówi o homoseksualistach: nie chce zwalczać ludzi tylko zło, które w nich siedzi? Panie, Cejrowski czy odważy pan się zwalczać miłość łączącą dwoje ludzi? Czy właśnie w tym momencie nie sprzeciwia się pan Bogu? W jaki sposób chce pan podważać czyjąś miłość? Mnie się w głowie nie mieści, wchodzić komuś z buciorami w życie uczuciowe, a pan właśnie tego oczekuje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojciech Cejrowski to jest prawda
po cichu się z nim zgadzamy
oficjalnie ze strachu krytykujemy

trzeba boso pójść do Częstochowy wtedy zrozumiemy sens naszego istnienia

szkoda ze wycofano z Yootobe / boże narodzenie/
według mnie najlepsze przesłanie dla ludzi !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poza Pałkiewiczem chyba obecnie najlepszy polski podróżnik, z rewelacyjnym darem opowiadania o sprawach czasem oczywistych w niespotykany sposób. Jego opowieści o Indianach mogę słuchać godzinami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja żałuję, że nie miałam możliwości z Panem Cejrowskim porozmawiać. Tylko ja bym wolała o podróżach, gdyż poglądów politycznych i przekonań Pana Wojciecha nie popieram, za to jako podróżnika bardzo go sobie cenię. Uwielbiam czytać jego książki, oglądać programy. Bardzo podoba mi się tez jego sprzeciw wobec niszczącej cywilizacji w dzikich rejonach.

Właśnie z Wojciechem Cejrowskim jest tak dziwnie, że wielu nie lubi go za jego poglądy, a wręcz uwielbia jako podróżnika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo fajne i trafne odpowiedzi Pana Wojtka. Szacunek panie Wojtku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Toć napisałem - myślę wyraźnie, że banałem nie są poglądy, a prawo do ich posiadania. Przynajmniej w dzisiejszej Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Posiadanie prawa do własnych poglądów pomińmy, ponieważ to banał. Oczywista oczywistość. Kwestią gustu i smaku jest kontrowersyjne ich prezentowanie. Jednak mijanie się z prawdą powinno być wychwytywane i punktowane. Właśnie w imię zasad, które Cejrowski wynosi ponad wszystko. Wklejam powtórnie ciekawy link:
http://tierralatina.blox.pl/2008/04/Cejrowski-klamie.html

Wywiad przyniósł cenną deklarację. Kiedy Ojczyzna wezwie, na Cejrowskiego może liczyć. Na razie wzywa tylko do płacenia podatków. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+5 za wywiad :) A sam Cejrowski? Jest jaki jest, ma takie a nie inne poglądy i ma do nich prawo. Co innego jeśli otwarcie kogoś obraża, wtedy zawsze zostaje droga sądowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś dobrym zwyczajem było wpisywanie w komentarze kontrargumentów. Teraz wystarczy już nazwać kogoś "typkiem"? Panie Remigiuszu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgodnie z tym w jakiej książce się to zdjęcie pojawia, powinna to być gotowana małpka z Ameryki Południowej. Pewnei tylko Cejrowski wie na pewno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.