Facebook Google+ Twitter

Wojciech Cejrowski spotka się ze swoimi fanami w Warszawie

Podróżnik, pisarz, fotograf i satyryk Wojciech Cejrowski spotka się ze spacerowiczami Lasku Bielańskiego w Warszawie. W sobotę 31 maja o godz. 18.30 gringo opowie o "chrześcijańskiej Europie" z perspektywy amazońskiej dżungli.

Plakat reklamujący spotkanie. / Fot. M. StolarskiKim jest Wojciech Cejrowski? W dzisiejszej Polsce, nie da się tego nie wiedzieć. Zachwycamy się jego zdjęciami i książkami. Podziwiamy za odwagę, przygody i wspaniałe podróże. Jest postacią niezwykłą, której spotkanie na długo pozostaje w pamięci.

"Gringo w Lesie Bielańskim" jest wydarzeniem jedynym w swoim rodzaju. Dlaczego? Po pierwsze, Wojciech Cejrowski to wielki podróżnik a w trakcie tego spotkania będzie można zobaczyć piękne zdjęcia z wypraw do krajów Ameryki Południowej. Uczestnicy spotkania usłyszą również opowieści o niezwykłych przygodach z wypraw w dziewicze tereny Amazonii. Po drugie: Cejrowski to satyryk i komik, będą więc dowcipy i anegdoty, które rozbawią do łez. Po trzecie, Wojciech Cejrowski sam siebie nazywa "katolem" i deklaruje się jako osoba przejęta kierunkiem w jakim zmierza europejska cywilizacja. Spodziewać się więc można poważnych refleksji nad kondycją Europy. A także odpowiedzi, jak prezentuje się ona w porównaniu do krajów "Nowego Świata"?

Wojciech Cejrowski dla wielu jest postacią kontrowersyjną, dla innych bohaterem. Wielu nie rozumie jego decyzji związanych z obywatelstwem i zarzuca brak patriotyzmu. By jednak wyrobić sobie własne zdanie o Wojciechu Cejrowskim, najlepiej wysłuchać go na żywo. Spotkanie odbędzie się w Dobrym Miejscu, przy ul. Dewajtis 3, czyli przy wjeździe na kampus Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW). Kampus położony jest w Lasku Bielańskim. Zarówno kampus z pięknym pokamedulskim kościołem, jak i Rezerwat Bielański są warte zwiedzenia. Warto więc wybrać się trochę przed spotkaniem i spacerując delektować się pięknem przyrody i architektury.

Wstęp na spotkanie jest płatny i wynosi 15 zł, cena obejmuje prawie dwugodzinny show Wojciecha Cejrowskiego. Jak informują organizatorzy: "będzie śmiesznie i poważnie, będą zdjęcia i opowieści, będą anegdoty i miny WC".
Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książek Wojciecha Cejrowskiego i zdobycia autografu.

Więcej: http://www.gringo.koliber.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

"Faszystowski smrodek" odnosi sie do dyskutanta-wielbiciela, ktory kamieniem w pociagu na szczęscie nie dostał i bardzo grzecznie demonstrował we Wrocławiu swoje przekonania.

W stosunku do czego moglaby istniec prawica, gdyby nie bylo lewicy? Lewica daje Wam ideologiczne oparcie, odskocznię i twardy punkt odniesienia. Dzięki lewicy istniejecie i mozecie trenować swoją odmiane patriotyzmu.

bodek - wyżej oceniałam Twój dowcip. Niestety - nie jest on http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=sarkastyczny a taki cenię najbardziej. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.05.2008 23:23

Pełna hipokryzja w wykonaniu lewicy :]

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.05.2008 14:40

>Z takich: "A ja jestem homofobem i jestem z tego dumny."
Ouch homoseksualizm był do niedawna chorobą, a został przegłosowany. Chyba nawet człowiekowi który ma lęk przed pająkami trzeba się dać dostosować

>Ale, ale - czy pan C. jest jeszcze obywatelem Kraju Prywislanskiego, czy już Latynosem? Bo jesli tak - to >co on robi w kraju białego człowieka?
>Faszystowski smrodek go tu trzyma?
Od dzisiaj jesteś moją ulubioną osobą na w24 po prostu popłakałem się ze śmiechu... Napisz artykuł do NW - Cejrowski Rasista ! :DD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale, ale - czy pan C. jest jeszcze obywatelem Kraju Prywislanskiego, czy już Latynosem? Bo jesli tak - to co on robi w kraju białego człowieka?
Faszystowski smrodek go tu trzyma?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.05.2008 01:28

Zależy jakich. Czy urojonych przez kogoś czy własnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.05.2008 21:39

>Pani Jadwigo... xD
>Uwielbiam te Pani obsesje :D
Czego chcesz od kogoś co prawie całe życie wychował się w PRLu , a teraz kreuje się na czerwono-różową inteligencję . Zaraz zostanę zjechany bo nie wiem jak się żyło w PRL itp. I dobrze !Do tego co napisała Pani Jadwiga brakuje tylko zarzutu propagowania faszyzmu .

>Tak na marginesie dodam, że nie cierpię Cejrowskiego :-))
Masz takie prawo. Twoje Święte prawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo... xD
Uwielbiam te Pani obsesje :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.05.2008 12:18

Wszelkie jego zalety jako podróżnika, fotografa i gawędziarza skażone są niestey bardzo ciężkostrawnym "katolicyzmem",
>Szczególnie o islamie czy plemionach w Ameryce południowej . Gania za nimi z pochodnią i robi im >inkwizycję

>obsesyjną homofobią
A ja jestem homofobem i jestem z tego dumny. I co ?
>i chamstwem.
Nie chamstwem a nazywaniem rzeczy po imieniu

Wystawiam plusa za informację i pozytywny charakter tekstu ale nie podoba mi się trochę kolibralizm
>Teraz już niestety nie jest wiarygodny >jako podróżnik (jego ostatnie kłamstwa >o Ekwadorze i Ameryce Południowej)
Nie zagłębiałem się w temat, ale chyba był wywiad nieautoryzowany. W każdym razie jak ktoś ma poglądy prawicowe to lewica stara się go nawet na siłę oczernić.
Ale po prostu kocham jak ktoś łączy wszystko z polityką, nie doszukałem się żadnego podtekstu w filmach jego o innych kulturach a tutaj nowe teorie bo prowadził WC kwadrans

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie pani Jadwigo. Teraz już niestety nie jest wiarygodny jako podróżnik (jego ostatnie kłamstwa o Ekwadorze i Ameryce Południowej)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszelkie jego zalety jako podróżnika, fotografa i gawędziarza skażone są niestey bardzo ciężkostrawnym "katolicyzmem", obsesyjną homofobią i chamstwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.