Facebook Google+ Twitter

Wojciech Cejrowski u łowców głów

Groźne plemię na pograniczu Peru i Ekwadoru, które kiedyś można było obejrzeć okiem kamery Szwarca-Bronikowskiego i Halika, teraz z kamerą odwiedza Wojciech Cejrowski.

W poprzednim odcinku mogliśmy obejrzeć przygotowania Wojciecha Cejrowskiego i jego ekipy do wyprawy. Celem miało być terytorium dzikiego plemienia łowców głów, które kiedyś opisał Alfred Szklarski w powieści "Tomek wśród łowców głów".

Terytorium to jest pilnie strzeżone przez wojowników. Dzisiejsze osady znajdują się na pograniczu Peru i Ekwadoru. Tworzą coś w rodzaju zamkniętego "państwa", będącego domem dla 40 tysięcy Indian.

We wczorajszym programie Wojciecha Cejrowskiego "Boso przez świat" zobaczyliśmy ekipę bezpośrednio przed wylotem do indiańskiej wioski. Podziwialiśmy też niecodzienne powitanie przez Indian, obyczaje związane z obroną wioski i rytuały. Można też było zobaczyć jak celebrowane jest picie "cziczy" (właść. chicha - musujący napój alkoholowy wyrabiany przez Indian z rejonu Andów, powstający w wyniku fermentacji np. manioku, kukurydzy czy juki. Oryginalne przygotowanie tego trunku wymaga przeżucia i wyplucia surowca, z którego będziemy wytwarzać chichę*).

Film można obejrzeć na stronie:
tvp.pl/styl-zycia

*Wojciech Cejrowski "Rio Anaconda", Wyd " Bernardinum", wyd II poprawione, str 44-47; http://pl.wikipedia.org/wiki/Chicha)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.