Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28702 miejsce

Wojciech Fortuna: "Kruczek musi odejść"

Legendarny polski skoczek narciarski Wojciech Fortuna ostro krytykuje obecnego trenera kadry Łukasza Kruczka. Mistrz olimpijski z 1972 roku twierdzi, że powinien on zostać zwolniony. Snuje także ponurą wizję nad przyszłością tej dyscypliny w Polsce.

Łukasz Kruczek jest trenerem polskiej kadry skoczków od 2008 roku. / Fot. Ator nieznany, Creative Commons 2.5 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:4wiki_kruczek_lukasz.jpg&filetimestamp=20060915213446 Wojciech Fortuna w rozmowie z Przeglądem Sportowym podkreśla, że przez cały okres wielkich sukcesów Adama Małysza polskie skoki nie doczekały się jego godnego następcy. Polska wciąż nie ma solidnej drużyny. Winą za ten stan rzeczy Fortuna obarcza trenera. - Jeśli jest fachowcem, to dlaczego tylu naszych skoczków prezentuje poziom drugoligowy? - pyta Fortuna.

PŚ w skokach. Kruczek podał skład do Lahti

Twierdzi, że dobre wyniki Kamila Stocha nie są zasługą Kruczka, który od 2008 roku prowadzi polską kadrę. - Przy obecnym trenerze Stoch się nie rozwinie. Jeśli Kruczek dalej będzie prowadził kadrę, to za trzy lata na igrzyskach olimpijskich w Soczi biało-czerwoni będą tłem. Stoczymy walkę o medale, ale na uniwersjadzie. Dlatego Kruczek powinien zostać zwolniony - ostro komentuje mistrz olimpijski. Jego zdaniem najlepszym trenerem naszych zawodników byłby Heinz Kuttin. Austriacki szkoleniowiec pracował już z z naszymi skoczkami w latach 2004-2006. Kiedyś Fortuna powiedział o nim, że to kiepski trener. Jak sam przyznał, mylił się za co chciałby go teraz przeprosić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

kibic
  • kibic
  • 10.03.2011 15:37

Na konkursie Fortuna wystąpił w nowoczesnym kombinezonie, wymienionym tuż przed zawodami z japońskim zawodnikiem na kryształ, dobrze wtedy ocenianych butach z fabryki w Krośnie i na renomowanych enerdowskich nartach Popa . Pierwszy skok Polaka miał długość 111 metrów - do rekordu skoczni zabrakło ok. 2 metrów, przekroczona została strefa bezpieczeństwa. Po skoku polskiego skoczka zebrało się jury. Czeski sędzia chciał przerwać konkurs i rozpocząć go od nowa, ale kanadyjski sędzia przekonał pozostałych jurorów, że skok Fortuny to nie przypadek, bo Polak wcześniej zajął wysokie, 6. miejsce na skoczni K-70.

Po pierwszej serii skoków, w związku z dalekim skokiem Fortuny, skrócono najazd, jednak drugi jego skok był dużo krótszy, niż innych skaczących, aczkolwiek w drugiej serii wszyscy czołowi zawodnicy popełniali błędy. W ostatecznej punktacji Fortuna zdobył złoty medal różnicą tylko 0,1 punktu. Wojciech Fortuna jest pierwszym Polakiem który został Mistrzem Świata w skokach narciarskich, gdyż w roku olimpijskim Mistrz Olimpijski zostawał automatycznie Mistrzem Świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam, lat 16
  • Adam, lat 16
  • 10.03.2011 08:39

To prawda, że wyszedł mu ten jeden skok w Sapporo, ale ten jeden który dał Polakom bardzo dużo radości. To trzeba docenić. Zgadzam się z tym, że nie jest żadnym wielkim ekspertem, dlatego że jest wielkim EX. Krytykował Kuttina a potem stwierdził, że jest on jednak fachowcem. Zobaczymy, co powie o Kruczku za jakiś czas. Chociaż wątpie, by ktokolwiek chciał już słuchać jego opinii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fortuna-wyszedł mu jeden skok w życiu i uważa się za wielkiego eksperta,a ja nie pamiętam kiedy kadra osiągała tak dobre wyniki jak za kadencji kruczka(nie licząc Małysza).

Komentarz został ukrytyrozwiń
qwertz
  • qwertz
  • 09.03.2011 15:07

Fortuna to stary pijak i damski bokser, który latami znęcał się nad żoną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.