Facebook Google+ Twitter

Wojciech Gąssowski zaśpiewa dla ostrowczanek

Już w poniedziałek, 25 lutego 2013 roku, Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocznie sprzedaż bilet na koncert Wojciecha Gąssowskiego, który wystąpi 8 marca w sali kina Etiuda.

Plakat koncertu Wojciecha Gąssowskiego. / Fot. www.mck.ostrowiec.plWojciech Gąssowski od lat należy do najpopularniejszych i lubianych polskich piosenkarzy. Debiutował w 1962 roku na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie plasując się w złotej dziesiątce laureatów. Po tym sukcesie podjął współpracę z zespołem Czerwono - Czarni, z którym wystąpił na Festiwalu Polskiej Piosenki Opole'63. Kolejnym zespołem, w którym Gąssowski był solistą to Chochoły oraz swingtet Janusza Zabieglińskiego i trio Włodzimierza Nahornego. To dało mu możliwość sprawdzenia się w charakterze wokalisty jazzowego (występował m.in. na Jazz Jamboree'67 w Warszawie).

Po Chochołach w biografii artystycznej Wojciecha Gąssowskiego pojawił się zespół Tajfuny (to z tą grupą nagrał jeden z największych swoich przebojów "Zielone wzgórza nad Soliną"), Polanie i ABC Andrzeja Nebeskiego. W 1971 roku piosenkarz wraz z kolegami założył pierwszy polski zespół hardrockową, Test. Trzy lata później muzycy wydali płytę długogrającą, która zawierała ich największe przeboje, m.in. "Przygoda bez miłości", "Antonina", "Do zobaczenia", "Gdy gaśnie w nas płomień". Po rozpadzie Testu w 1976 roku Wojciech Gąssowski rozpoczął karierę solową.

Jeszcze w latach 60. Gąssowski nagrał piosenki do kultowego serialu telewizyjnego "Wojna domowa": "Tylko wróć" i "Piosenka o wadach i zaletach" (tę ostatnią w duecie z samym Kazimierzem Rudzkim). To nie był jedyny "romans" artysty z filmem. W "Dwóch żebrach Adama" Morgensterna zagrał epizod i zaśpiewał (z Karin Stanek) piosenkę "Budujemy nowy dom"; pojawił się w epizodycznych rólkach w filmach "Molo" Solarza i "Piłkarski poker" Zaorskiego. Natomiast w filmie "Złoty środek" Olafa Lubaszenki można było usłyszeć największy bodaj przebój Gąssowskiego "Gdzie się podziały tamte prywatki?", a w 2000 roku nagrał tytułową piosenkę do serialu "M jak miłość".

Do tej pory Wojciech Gąssowski nagrał sześć płyt solowych, z których "Love me tender" zdobyła status złotej, a dwie inne: "Party" i "Gdzie się podziały tamte prywatki?" - platynowej. Trzy lata temu do sklepów muzycznych trafił jego album "I wish you love". Koncert Wojciecha Gąssowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim związany jest z obchodzonym 8 marca Międzynarodowym Dniem Kobiet. Rozpocznie się on o godzinie 17 w sali kina Etiuda. Cena biletu wstępu: 20 złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuję, Panie Andrzeju, za uzupełnienie informacji. Miałem o tym napisać, ale... pamięć już nie ta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uciekło mi jedno "s" z nazwiska.
http://www.youtube.com/watch?v=pshjsiiLooQ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko pozazdrościć ostrowczankom takiego artysty.
Wojciech Gąsowski dla mnie to zawsze - Zielone Wzgórza nad Soliną http://www.youtube.com/watch?v=pshjsiiLooQ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.