Facebook Google+ Twitter

Wojciech Jagielski "podpadł" Rosji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-14 16:18

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Jagielski nie został wpuszczony do Armenii. Wojciech Jagielski wyjechał z gruzińskiej stolicy Tbilisi i miał samochodem dostać się do Erywania, by stamtąd samolotem odlecieć do Polski.

Jak powiedział wysłannikowi Polskiego Radia, na granicy okazało się, że wczoraj Rosja wpisała go na listę dziennikarzy, którym zakazano pobytu we Wspólnocie Niepodległych Państw. Teraz Jagielski wraca do Tbilisi.

O istnieniu listy osób niepożądanych na terenie Wspólnoty Niepodległych Państw stało się głośno kilka lat temu. Służby specjalne poradzieckich krajów prawie nigdy nie informują, dlaczego dana osoba nie może wjechać do określonego kraju.

Na liście z zakazem wjazdu są między innymi dziennikarze, którzy krytycznie piszą o jakimś państwie WNP, lub ludzie, którzy współpracują z pozarządowymi organizacjami z proradzieckich państw.

Jednak ta lista nie jest jednakowo przestrzegana przez wszystkie poradzieckie kraje. Znane są przypadki obywateli Polski niewpuszczanych na Białoruś i do Rosji, ale wpuszczanych na Ukrainę. Z kolei, Ukraina ma swoją listę nieproszonych gości, na którą co pewien czas są wpisywani na przykład ci rosyjscy politycy, którzy podważają terytorialną integralność Ukrainy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.