Facebook Google+ Twitter

Wojciech Jaruzelski kontynuuje składanie wyjaśnień

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-06 11:12

Przed Sądem Okręgowym w Warszawie rozpoczęła się kolejna rozprawa w procesie osób odpowiedzialnych za wprowadzenie stanu wojennego w Polsce w grudniu 1981 roku. Składanie wyjaśnień będzie kontynował generał Wojciech Jaruzelski.

Na ławie oskarżonych po raz kolejny zabrakło generała Czesława Kiszczaka. Były szef MSW nie przedstawił tym razem usprawiedliwienia. Sąd zdecydował się kontynuować proces pod jego nieobecność.

Przed rozprawą w budynku sądu pojawił się Leszek Miller. Były premier i były szef SLD przywitał się z generałem, a dziennikarzom wyjaśnił, że przyszedł wyrazić solidarność z generałem Jaruzelskim i szacunek dla jego osoby. "Należę do tej grupy ludzi, która sądzie, że generał Jaruzelski ochronił w 1981 roku nasz kraj przed interwencją wojsk Układu Warszawskiego" - powiedział Leszek Miller. Dodał, że proces jest całkowicie bezzasadny, a zarzuty wobec generała uważa za prymitywny odwet na nim. Podkreślił, że Jaruzelski całe swoje życie - od zesłania na Syberię, po okres prezydentury - poświęcił Polsce. Leszek Miller nie został na rozprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.