Facebook Google+ Twitter

Wojciech Kilar uhonorowany medalem „Per Artem ad Deum"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-14 19:43

Medal przyznawany jest przez Papieską Radę ds. Kultury. Światowej sławy kompozytor otrzyma to zaszczytne wyróżnienie podczas targów „Sacroexpo", które odbędą się w Kielcach w czerwcu tego roku.

Wojciech Kilar przyjął wiadomość o wyróżnieniu z wielkim wzruszeniem. Przyznał, że medal ustanowiony przez Jana Pawła II będzie jego najcenniejszym wyróżnieniem.

Kompozytor odbierze medal z rąk Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Kultury - arcybiskupa Gianfranco Ravasi, który będzie specjalnym gościem „Sacroexpo". Podczas uroczystej gali w Kieleckim Centrum Kultury, 8 czerwca, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej, pod dyrekcją Jacka Rogali, wykona dwa dzieła słynnego kompozytora- poematy symfoniczne: „Krzesany" i „Kościelec 1909".

Kieleckie targi, są jedyną imprezą podczas której wręczana jest ta prestiżowa nagroda. O możliwość przeprowadzenia uroczystości ubiegali się też organizatorzy targów sztuki religijnej w innych krajach.
Medal „Per Artem ad Deum" przyznawany jest od pięciu lat. Do tej pory wręczano go twórcom sztuk plastycznych - m.in. w ubiegłym roku otrzymał go Leszek Mądzik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.