Facebook Google+ Twitter

Wojciech Krolopp nie żyje. Skazany za molestowanie dyrygent miał 68 lat

W sobotę w Poznaniu, w wieku 68 lat, zmarł Wojciech Krolopp - były dyrygent chóru Polskie Słowiki, skazany w 2005 roku za wykorzystanie seksualne nieletnich chórzystów.

Wojciech Krolopp / Fot. Archiwum PolskapresseWojciech Krolopp od 1990 do 2003 roku był dyrektorem i kierownikiem artystycznym Polskich Słowików. Za sezon muzyczny 2000/2001 jego chór zdobył tytuł "Chór Unii Europejskiej - Ambasador Kultury". Jeszcze w 1986 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Był również recenzentem muzycznym i twórcą audycji radiowych.

Jak podaje serwis TVN24.pl, 16 czerwca 2003 roku Wojciech Krolopp został zatrzymany przez policję pod zarzutem poddawania osób małoletnich "innym czynnościom seksualnym". Początkowo rodzice chórzystów nie wierzyli w winę dyrygenta i organizowali akcje poparcia dla Kroloppa.

Jednak w 2005 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu, uwzględniając częściowo apelację obrony, złagodził, wymierzoną Wojciechowi Kroloppowi rok wcześniej, karę 8 lat pozbawienia wolności do 6 lat. Jeszcze w 2004 r. u dyrygenta zdiagnozowano AIDS, w związku z czym odbywał karę z przerwami.

Po zatrzymaniu Kroloppa, chór Polskie Słowiki został rozwiązany, a w jego miejsce utworzono Poznański Chór Chłopięcy.

Wojciech Krolopp zmarł w wieku 68 lat w Poznaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I teraz jego duszę czeka ostateczna rozprawa . Najtrudniejsza .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.