Facebook Google+ Twitter

Wojciech Mojzesowicz wstąpi do PO?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-21 17:11

Były poseł PiS Wojciech Mojzesowicz rozmawia z PO o wstąpieniu do tej partii, ale dopiero tuż przed wyborami prezydenckimi.

Według portalu tvp.info Mojzesowicz miałby przekonać wieś do Donalda Tuska, tak jak wcześniej robił to dla Lecha Kaczyńskiego. Jednak biuro prasowe Platformy Obywatelskiej stanowczo dementuje te informacje zapewniając, że takie rozmowy nie mają miejsca. - Wojciech Mojzesowicz złożył taką propozycję PO, ale została odrzucona - twierdzi biuro prasowe partii.

Informacje o rozmowach potwierdza tymczasem w rozmowie z portalem tvp.info poseł PO. - Ustalono, że Mojzesowicz nie wstąpi do PO teraz, tylko za kilka miesięcy. Dziś jest za wcześnie. Wyborcy mogliby źle odebrać to, że tak szybko zmienił partię. To sam Mojzesowicz wystąpił z taką inicjatywą - podkreśla rozmówca tvp.info. Przyznaje, że jest plan, by Wojciech Mojzesowicz pracował dla Tuska podczas kampanii prezydenckiej, przekonując do niego rolników. Sam zainteresowany nie chce potwierdzić tych informacji.

Wojciech Mojzesowicz, obecnie poseł niezrzeszony, wystąpił z PiS, ponieważ jedynkę na kujawsko-pomorskiej liście dostał Ryszard Czarnecki, a nie rekomendowany przez region Kosma Złotowski.
Mojzesowicz na początku lat 90. był w PSL. Pod koniec 90. wstąpił do Samoobrony. Po konflikcie z Andrzejem Lepperem wystąpił z jego partii. Jako członek PiS był m.in. ministrem rolnictwa. Był też jednym z bohaterów tak zwanej afery taśmowej - namawiał Renatę Beger do poparcia rządu Jarosława Kaczyńskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.