Facebook Google+ Twitter

Wojciech Smarzowski i "Wołyń" w łódzkim Muzeum Kinematografii

Już 9 listopada (środa) w Łodzi prawdziwa gratka dla wszystkich kinomaniaków! Tego dnia, łódzkie Muzeum Kinematografii organizuje pokaz specjalny filmu „Wołyń” połączony ze spotkaniem z reżyserem i scenarzystą produkcji.

Wojciech Smarzowski / Fot. Andrzej Swietlik FORUMWojtek Smarzowski, bo o nim mowa, to artysta nietuzinkowy i mroczny. W publiczności wywołuje skrajne emocje, przez fascynację i uwielbienie, aż po szczerą nienawiść.

Podejmowane tematy przekazuje w charakterystyczny dla siebie sposób, często zagmatwany, który zmusza publikę do myślenia podczas oglądania jego filmów.

Niczym polski Quentin Tarantino, stworzył tzw. „klikę Smarzowskiego” – grupę aktorów, z którymi współpracuje podczas większości produkcji. Reżyser upodobał sobie m.in. Mariana Dziędziela, Arkadiusza Jakubika, czy Lecha Dyblika, ponadto współpracuje m.in. z Erykiem Lubosem, Marcinem Dorocińskim, czy Agatą Kukleszą.

Szerszej publiczności Wojtek Smarzowski znany jest z takich produkcji, jak: „Dom zły”, „Róża”, „Drogówka”, czy „Pod mocnym Aniołem”. Moją ulubioną produkcją jest „Wesele”, które w doskonale przebiegły sposób pokazuje wszystkie największe przywary Polaków tj., zazdrość, czy przekupstwo.

Najnowszy film – „Wołyń”, którego premiera miała miejsce 7.10.2016r. rodził się w bólach – trudny i kontrowersyjny temat zbrodni wołyńskiej nie przysparzał zwolenników. Wielu sponsorów wycofało się z przedsięwzięcia, co zmusiło ekipę do przerwania prac nad projektem. Szczęśliwie film ukończono. Do 30.10.2016 obejrzało go ponad 1,5 miliona widzów.

Spotkanie odbędzie się w Sali projekcyjnej Muzeum Kinematografii o godz. 17:00, przedsięwzięcie poprowadzi Anna Michalska.

Spotkanie jest biletowane.

Wszelkie szczegóły na facbookowym profilu Muzeum Kinematografi.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.