Facebook Google+ Twitter

Wojciech Smarzowski kręci "Wołyń". Reżyser zawitał to Parku Etnograficznego w Tokarni

Trwają zdjęcia do filmu "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego. Wcześniej reżyser kręcił m.in. w Muzeum Wsi Lubelskiej. Teraz przeniósł się do Parku Etnograficznego w Tokarni.

 / Fot. (aip)W Parku Etonograficznym na terenie Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni trwają zdjęcia do najnowszeo filmu Wojciecha Smarzowskiego “Wołyń”. Ekipa filmowa, wraz z aktorami i statystami, liczy prawie 150 osób.

Aktorzy pojawili się w skansenie w czwartek i zostaną na planie do późnych godzin piątkowych. Dlaczego filmowcy wybrali właśnie świętokrzyskie? - Taka była decyzja naszego reżysera i scenarzysty. Szukaliśmy miejsc, które będą przybliżały wyglądem ukraińskie wioski w Wołyniu i właśnie w Tokarni takie znaleźliśmy. Przez te dwa dni nakręcimy tu sceny, które będą się odbywały w dwóch różnych ukraińskich wioskach – informuje Feliks Pastusiak, producent filmu. Dodaje, że będą to sceny ważne dla filmowej fabuły, dlatego nikt z ekipy nie chce jej zdradzać. Nie będzie zatem możliwości, aby jakakolwiek ekipa medialna weszła na plan, podczas kręcenia zdjęć.

Kto zawitał do Tokarni? Z głównej obsady aktorskiej “Wołynia”, w Tokarni pojawiła się między innymi odtwórczyni głównej roli kobiecej Zosi Głowackiej, Michalina Łabacz. Są też odtwórcy ważnych ról męskich, Eryk Lubos i Adrian Zaręba. Na planie pracuje też liczna grupa aktorów ukraińskich i statyści, którzy zostali wyłonieni w ramach castingu do filmu, który odbył się na terenie skansenu w czerwcu tego roku. Zdjęcia w Tokarni zakończą czteroetapowy cykl zdjęć do filmu.

Mateusz KOŁODZIEJ (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plan filmowania naszych klęsk i martyrologii tym samym wykonany? Wątpię tak tego wiele mieliśmyw historii polskiego narodu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.