Facebook Google+ Twitter

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski ogłosił alarm przeciwpowodziowy

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-06-05 07:47

Dzisiaj, 5 czerwca od godz 12 obowiązuje alarm przeciwpowodziowy dla powiatów: grójeckiego, otwockiego i piaseczyńskiego oraz pogotowie przeciwpowodziowe dla m.st. Warszawy.

Wisła / Fot. Ewa Krzysiak

Alarmy przeciwpowodzioweW związku ze zbliżającą się drugą falą powodziową, wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski zdecydował, że od 5 czerwca, od godziny 12 obowiązuje alarm przeciwpowodziowy dla powiatów: grójeckiego, otwockiego i piaseczyńskiego oraz pogotowie przeciwpowodziowe dla m.st. Warszawy.

Alarm powodziowy obowiązuje w powiatach: lipskim, zwoleńskim, kozienickim i garwolińskim (od 3 czerwca),płońskim, sochaczewskim, płockim i mieście Płocku (od 21 maja).

Na terenach, na których ogłoszono alarm przeciwpowodziowy, władze samorządowe powinny: prowadzić całodobowe dyżury w powiatowych/miejskich zespołach zarządzania kryzysowego, przygotować ludność i inwentarz do ewentualnej ewakuacji oraz stale monitorować poziom wód. Należy utrzymywać siły i środki w gotowości do użycia, a także monitorować stan wałów przeciwpowodziowych oraz urządzeń hydrotechnicznych.

Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje nadal w powiatach warszawskim zachodnim i legionowskim (również od 21 maja).

Na terenach, na których ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe, należy wprowadzić całodobowe dyżury zespołów zarządzania kryzysowego, dokonać przeglądu sprzętu i materiałów przeciwpowodziowych, przygotować siły i środki do udziału w ewentualnej akcji przeciwpowodziowej. Należy również rozpoznać najbardziej zagrożone rejony oraz kontrolować poziom wód.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W zasadzie stan gotowości i alarm są tak sobie bliskie... Alarm powodziowy ogłoszony czy nie, to w terenach zagrożonych prawie to samo. Prognozy często rozmijają się z faktami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.06.2010 20:48

Pozostaje tylko mała kwestia, czy jest czym dysponować, chodzi mi o niezbędne środki....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.