Facebook Google+ Twitter

Wojewódzki atakuje Lisa: Pogwałciłeś standardy, stałeś się handlarzem

Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku showmen i dziennikarz Kuba Wojewódzki wystosował list otwarty do redaktora naczelnego "Newsweeka", Tomasza Lisa. Oskarżył go m.in o brak zasad, skupczenie i kradzież wizerunku.

 / Fot. By Sławek (Wojewódzki Kuba) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsW liście odniósł się do swojej współpracy z tygodnikiem "Newsweek", dla którego wraz z Mikołajem Lizutem miał napisać artykuł dotyczący chamstwa w mediach. Dziennikarz zarzucał Lisowi, że sesja, na którą się zgodzili, "miała charakter chaotyczny i nieprofesjonalny", a kreatywność ludzi za nią odpowiedzialnych "polegała głównie na pokazywaniu nam okładek innych pism amerykańskich, które chcieliście skopiować".

Dalej Wojewódzki napisał, że ze względu na słaby poziom zrobionych fotografii wraz z Lizutem nie zgodzili się na ich publikację, co zostało przez redaktora i jego pracowników zupełnie zlekceważone. Pracownicy redakcji mieli obiecać, że znajdą się oboje na okładce. Kiedy w poniedziałek ukazał się numer tygodnika z samym Kubą Wojewódzkim na okładce, ten starał się zareagować, jednak bez reakcji ze strony Newsweeka.

"Kiedy próbowaliśmy się do Was dodzwonić, NIE odbieraliście telefonów. Kiedy napisałem do Was, że NIE zgadzam sie na wykorzystanie zrobionej sesji. Zlekcewarzyliscie to [pisownia oryginalna]"

Następnie padły oskarżenia bezpośrednio wymierzone w Lisa: "potwierdziłes wszystkie negatywne opinie na swoj temat, które docierają do mnie od lat. Pogwałciłeś standardy nie tylko dziennikarskie ale po prostu koleżeńskie. Zwykłe, ludzkie".
"Fajnie Ci z tym ?" - kontynuował Wojewódzki. W pozostałej części listu w bezpośrednim apelu stwierdził, że Lis przestał być dla niego redaktorem, a stał się "handlarzem, małym handlarzem".

"Ostanio Twojemu tygodnikowi spada sprzedaż. Może w tych kilku słowach znajdziesz podpowiedź, dlaczego. Gratuluje prezentu, jaki swoim postępowaniem, podarowałeś osobiście braciom Karnowskim" - zakończył list Wojewódzki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jutro panowie się pogodzą i pójdą na wódkę. Taki to los celebryty. Coś dziać się musi , by media mogły zająć mam czas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojna na górze ? W sumie bełkot o błahostkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.