Facebook Google+ Twitter

Wojewódzki i Figurski. Ciąg dalszy żartów...

Mimo starań radiowych kabareciarzy – Wojewódzkiego i Figurskiego, Polska i świat znów nie poznały się na ich żartach. Sprawa z niewybrednymi żartami na temat Ukrainek w mediach powoli ucicha, ale za to nabiera obrotów w innych środowiskach.

Michał Figurski już płaci pierwsze rachunki związane z ksenofobicznymi i seksistowskimi wypowiedziami o Ukrainkach pracujących w Polsce. Przeprosimy na nic nie przydały się, gdyż informacja poszła w świat. Dotarła również do UEFA, która to natychmiast podjęła decyzję o odsunięciu Figurskiego od zabawiania kibiców podczas półfinałowego meczu Euro 2012 Niemców z Włochami na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie to nie tylko strata finansowa dla celebryty, ale również wizerunkowa. Znalazł się on bowiem na przysłowiowej „czarnej liście” osób, które nie powinny prowadzić jakichkolwiek imprez międzynarodowych.

Sam Michał Figurski twierdzi, że jego pracę w radiu, gdzie odgrywa różne role satyryczne i konferansjerki nie powinno się łączyć. UEFA jest jednak innego zdania.

Na „inteligentnych” i „górnolotnych” żartach obu prowadzących – obok milionów Polaków i milionów Ukraińców - nie poznała się także Rada Etyki Mediów.„Radiowe wypowiedzi Michała Figurskiego i Kuby Wojewódzkiego nt. Ukrainek to przejaw ksenofobii, rażące chamstwo i typowa mowa nienawiści… i wykracza poza granice satyry oraz etycznego dziennikarstwa”. Jednym głosem ten wyskok potępiło ministerstwo spraw zagranicznych Polski, ministerstwo spraw zagranicznych Ukrainy, premier Donald Tusk, minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

O ile medialne i polityczne zainteresowanie dla Wojewódzkiego i Figurskiego działa tak, jak miód na usta, mniej słodkim i przyjemnym może się okazać zaciekawienie ze strony organów ścigania. Prokuratura w tej chwili prowadzi postępowanie sprawdzające, czy doszło do znieważenia osób narodowości ukraińskiej. Jeżeli podejrzenia potwierdzą się, za propagowanie rasizmu i ksenofobii obu dziennikarzom grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Taki niewybredny żarcik. Ciekawie, czy Wojewódzki i Figurski docenią takie poczucie humoru prokuratorów. I nie będzie to naruszeniem wolności słowa, lecz przypomnieniem, że ta wolność do czegoś zobowiązuje, tak samo, jako bycie dziennikarzem.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

1grajek
  • 1grajek
  • 27.06.2012 07:22

Chamstwo jest chamstwem i nic tego nie zmieni i niech nikt nie mówi , że panom to ktoś napisał i to nie są ich prywatne poglądy , chyba ,że panowie Wojewódzki i Figurski nie czytają ze zrozumieniem tekstu . Moja diagnoza jest taka , że panowie Wojewódzki i Figurski już są na takim etapie , że w ich rozumieniu nic i nikt im nic nie zrobi i jest im wszystko wolno , ale jest mi bardzo "przykro" jeszcze jest dużo porządnych ludzi w narodzie. Nie ma żadnych wytłumaczeń na zachowanie tych panów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie. W przypadku Monty Pythona przeciętny widz nie ma wątpliwości, że ma do czynienia z wcielaniem się w cudzą rolę, z parodią. Wojewódzki zapracował na opinię chama w innych programach, w których nikogo nie parodiował, przemawiał we własnym imieniu. Jeśli teraz słuchacze chamskie wypowiedzi odbierają jako wyraz jego własnego światopoglądu, to sam jest sobie winien.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chęci mieli dobre, ale wykonawstwo katastrofalne. Już o tym zresztą pisałem. - gdyby skonstruowali sobie np część audycji pod tyłułem:
"Zaglądamy pod dywanik", przedstawili siebie samych jako Chamosława Podmiejskiego i Obelżysława Domkowca, po czym wygłosili ów dialog nikt nie miał by wątpliwości, że jest to satyra.
( Mogli by potem dodać w ramach wyjaśnienia, że może i to brzmiało nieco śmiesznie, ale niestety są Polacy, którzy dokładnie tak się zachowują.) To by było naśladownictwo Monty Pytona i nikt by do nich nie miał pretensji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Program zdjęty.
Żałość małość i obłuda. Cenzura i kompletny brak dystansu.
Nie długo dowcipem będzie ten kraj raczyć Strasburger , ja pier..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Granica między słabą satyrą, a prymitywnym chamstwem jest dla wielu cienka jak prezerwatywa (bo było o gwałceniu), dla innych zaś w ogóle jest niewidoczna...
Oburzenie chamstwem uwzniośli kiepskich satyryków i dowartościuje celebrę..:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz wszytko zależy od indywidualnej interpretacji gdy iz oraz bo życie jest subiektywne.
Odrębny tematem jest także poczucie humoru , ja osobiście lubię chamski nie salonowy podwórkowy dowcip:)
Dam ci przykład numeru monthy , wnioski wyciągnij sam:)

http://www.youtube.com/watch?v=AF5cFW8OYCU

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie Grzegorzu Wink. Gdyby trupa teatralna wystawiła, z całym swoim kunsztem aktorskim, przedstawienie o przypadkach Kuby Rozpruwacza przed np. Papuasami, którzy nigdy nie widzieli teatru, a ci, w obronie mordowanych kobiet, poturbowali by odtwórcę głównej roli, to winą za to zajście należałoby obarczyć kierownictwo, ponieważ powinni wiedzieć przed kim grają i to przewidzieć. W ten sam sposób należy winić Wojewódzkiego i Figurskiego. Teraz mamy sytuację, że ludziom którzy demaskują ksenofobię, chamstwo, mowę nienawiści przynależne tzw. prawdziwym Polakom przypisuje się im. Obawiam się, że wkrótce, w moim pięknym kraju, aktorzy grający złoczyńców, będą linczowani.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 25.06.2012 21:05

Dwaj panowie nie "wcielili się w prawdziwych polaków ",ale w rolę żołdaków" wyzwoleńczej armi czerwonej"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Program "Poranny WF" Michała Figurskiego i Kuby Wojewódzkiego został zdjęty z anteny radia Eska Rock.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/program-kuby-wojewodzkiego-i-michala-figurskiego-zdjety-z-eski-rock

Komentarz został ukrytyrozwiń
kretyn
  • kretyn
  • 25.06.2012 20:37

moge wykorzystywac, moge molestowac nieletnich, moge naduzywac wladzy, ale nie smiem o tym glosno mowic.jezeli sie o sprawach nie mowi glosno jakby ich nie bylo.to jest bardzo sprytne praktycze.o zgrozo gdzie to zyjemy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.