Facebook Google+ Twitter

Wojewódzki i Figurski zaśpiewali Kaczyńskiemu. Coca-cola wycofała sponsoring

W porannym programie Eska Rock dziennikarze Kuba Wojewódzki i Michał Figurski wykonali kontrowersyjną piosenkę pod tytułem "Jarek po trupach do celu". Teledysk z nagraniem, na żądanie koncernu Coca-cola, zniknął tymczasowo ze strony radia.

 / Fot. screenPiosenka wzbudza silne kontrowersje. Do tego stopnie, że Coca-cola zażądała wycofania swojego logotypu z teledysku. Jak podaje serwis rp.pl, koncern nie chce angażować się politycznie.

Zaczyna Kuba Wojewódzki:

"Bój się Polaku, bój się
wraca IV RP auuuu
bój się Polaku, bój się
wraca IV RP auuuu

Zwrotkę śpiewa Michał Figurski:

"Za mali na Helu, za mali na Wawelu
po trupach do celu, po trupach do celu
nie wierzył nikt, choć było wielu
a Jarek na to: po trupach do celu, po trupach do celu"

To początek... W rap-piosence wielokrotnie powtarza się: "po trupach do celu" i "każdy chce leżeć na Wawelu". Przywoływane są również pomyłki Lecha Kaczyńskiego, z których śmiali się przeciwnicy prezydenta (Irasiad, Borubar).

Komentarze pod filmikiem są różne. Użytkownik a123456789476 pisze: "Wojewódzki - jesteś dla mnie skończony. Myślałem, że pod maską pajaca kryje się ktoś myślący, a o kazało się że g.....". Internauta szkudi dodaje: "normalność wróciła; aby do przodu bracia tytani z wolnych i jakże niezależnych mediów :-)". KarolaJn13 kwituje: "i tak długo wytrzymali... do zakończenia żałoby xD". Ale nie brakuje też głosów takich jak ten Wawrzon88DBC: "haha zwałowe:D co to jest za nutka do tego?".Źródło
Press

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

Bezmyślność na okoliczność....... :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widać, niektórzy zamiast zrozumieć elementarne ludzkie prawo do różnicy w poglądach i dyskutować na argumenty, wolą stosować wyjątkowo prostackie zresztą obraźliwe epitety wobec ludzi mających inne zdanie.

Jak to jest być takim obywatelem, który zamiast rozmawiać, obraża, zamiast spróbować zrozumieć/rzeczowo podyskutować, daje się ponieść niskim uczuciom złości i nienawiści?


Niezbyt to przystaje do szacunku do RP i jej symboli, myślę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widać dziennikarze obywatelscy chętnie przystają na ładowanie sobie papki do głowy i proces zastępowania mózgu śmieciem. Jeśli to, co działo się w ostatnich tygodniach wokół mediów nie otworzyło dziennikarzom obywatelskim oczu na to, jak są manipulowani przez koncerny i PR, to raczej niewielka szansa, że cokolwiek jeszcze może ich uratować.

Jak to jest być takim obywatelem, który klaszcze tym, co opluwają hymn, flagę i inne symbole narodowe? Gdzie was tego nauczono?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To co zapamiętam z tego filmiku to rym "Coca-Cola zero po trupach do celu". Nie omieszkam cytować przedstawicielom koncernu, kelnerkom w restauracjach, kasjerkom w marketach i w każdych innych okolicznościach gdy zobaczę ten produkt. PO TRUPACH DO CELU.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie widzę nic zdrożnego w tej piosence. Kaczyńscy byli już bohaterami kilku niezłych kawałków. "Atakują klony" też było i nic wielkiego się nie stało. I Lech Wałęsa "Nie wierzcie elektrykom" też swoje oberwał. Tyle tylko, że niektórzy potrafią się pośmiać z siebie a innym "Fałszywa duma" aż półdupki skleja. I między innymi dlatego właśnie gnają po trupach do celu.... Dzięku Kuba za to dzieło. Mizerne ze względu na technikę i jakość ale jakie poruszenie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

PS. Żałoba narodowa się skończyła to już teraz wiecie "gdzie są ci, którzy wcześniej krytykowali" (tyle osób się o to wówczas dopytywało)... Nie bardzo rozumiem tylko czemu teraz chcecie ich z kolei kneblować jakimiś komisjami etycznymi... By moc znowu się infantylnie dopytywać gdzie są jego przeciwnicy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

> jak mnie smieszy to węszenie ze za wszystkim stoi PO

Ale jak do cholery, doprowadzili do wybuchu tego wulkanu?!?!?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na pewno bardzo się tą prokuraturą przejmą. :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problemem nie jest Irasiad ani prezydent, ale wyrzyganie się na nasz narodowy hymn.
Chłopaki mają już sprawę w prokuraturze http://romano-manka-wlodarczyk.salon24.pl/176379,sprawa-wojewodzkiego-i-figurskiego-w-prokuraturze

Komentarz został ukrytyrozwiń

....hm....Tak sobie myślę, iż trochę prawdy jest w tej piosence. Przekonamy się na pewno podczas kampanii wyborczej. Znam osobiście Kubę i wiem, że jest stworzony do robienia show. Nie ważne czy to jest PO, czy PiS. Ważne, że ludzie chcą tego słuchać i oglądać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.