Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18677 miejsce

Wojewódzki straszy Stonogą

W najnowszym z felietonów Kuby Wojewódzkiego, które publikuje "Polityka", pod pręgierzem antycelebryty znalazł się Zbigniew Stonoga. Słynny biznesmen zdaje się być odsyłany dziennikarskim piórem do gazu.

'Telewizja pożre wasze mózgi' (graffiti). https://m.flickr.com/#/photos/holdoffhunger/8750580087/meta/ / Fot. Andy CarloffObiekt skomasowanych sił mediów wszelakich w dniach ostatnich, czyli Zbigniew Stonoga, podpadł pod zmysły znanego zawadiaki środków masowego przekazu. Dość swobodną charakterystyką osoby biznesmena popisał się Kuba Wojewódzki. W najnowszym z felietonów, jakie zamieszcza na swoich łamach Polityka, można kontestować daleko idący obraz Stonogi:

"Oto człowiek, który w kategorii medialny menel roku sięgnął levelu expert. W Polsce mamy ujemny przyrost naturalny. I teraz wiemy już dlaczego. Każdy żyje w obawie, że urodzi mu się takie dziecko jak Zbyszek."

Znać w tym przykład, że media potęgą są, i tak dalej.

Publiczna selekcja eugeniczna takiego formatu, zdaje się wcześniej zahaczać o retorykę Janusza Korwin-Mikkego (KORWiN), Iana Stuarta (National Front), czy Władimira Żyrinowskiego (LDPR). Można nawet powiedzieć, że przecież w ten sposób utrwala się wizję polskich obozów koncentracyjnych, przybijając wcześniej piątkę z prezydentem Komorowskim w swoim telewizyjnym kącie i mówiąc: "Po wyborach będę się bardzo uważnie przyglądał, a wie pan, że ten program ma siłę. Jak pana wybiorą, a pan nas okłamie, to ja pana odwołam." Teraz więcej ludzi będzie wierzyć w demokrację?

źródło: Polityka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.