Facebook Google+ Twitter

Wojna na dwa fronty?

Izrael otwarcie prowadzi działania wojenne w Palestynie i Libanie. Czy to początek zmasowanego ataku? Lub obrony…

Dzisiejsze doniesienia ze Strefy Gazy, mimo iż nie sensacyjne, są zaskakujące. Wygląda na to, że rząd izraelski nie skupia się tylko i wyłącznie na Libanie. Wkroczenie wojsk izraelskich dzisiaj nad ranem do południowej Strefy Gazy było przeprowadzone perfekcyjnie, co za tym idzie, zaplanowane.

Około 50 czołgów wraz z buldożerami zajęło pozycje na lotnisku w Gazie oraz w okolicach miasta Rafah. Jest to cały czas akcja odwetowa za porwanie izraelskiego żołnierza. Potwierdzono także dzisiejsze naloty. Miały być one przeprowadzone po wcześniejszym ataku na operujące na tym terenie jednostki izraelskie.

Wygląda na to, że Izrael uwikłał się w walki na dwóch frontach. Skojarzenia historyczne nasuwają się same. Wprawdzie po stronie palestyńskiej, działania nie są duże, jednak jeśli bojownicy Dżihadu czekali na dobry moment nasilenia ataków na państwo izraelskie, to on nadszedł. Z punktu widzenia radykalnych bojowników islamskim, na zapowiadany już od dawna zmasowany atak, mający na celu "zgniecenie agresora", od dawna nie było lepszego momentu.

Czy zatem otworzenie drugiego frontu działań zbrojnych jest kwestią czasu? Wprawdzie, wiecznie napięta sytuacja już od dawna tworzy do tego dobre warunki, jednak teraz wydaje się to bardziej prawdopodobne niż kiedykolwiek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

a nie thóże? :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.09.2008 10:19

IZRAELCZYCY TO TCHURZE~!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Raczej wykluczyć mozna frontalny atak, jednak trzeba brac pod uwagę jednak spore możliwości ataków dystansowych i zamachów samobójczych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na taki zmasowany atak ze strony palestyńskich bojowników chyba nigdy nie ma dobrego czasu, bo nie ma on szans powodzenia. Chyba że chodziłoby o samą manifestację i zwiększenie zamętu, czego przecież nie można wykluczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.