Facebook Google+ Twitter

Wojna na Wschodzie uderza w gospodarkę Europy

Konflikt u naszego sąsiada negatywnie odbija się na gospodarce Europy. Kiedy w piątek nadeszła wiadomość, że armia ukraińska zniszczyła część rosyjskich pojazdów opancerzonych, które przekroczyły granicę, giełdy pikowały a ropa drożała.

Wojna uderza nie tylko w ropę i giełdę. Słabł również polski złoty.

- Zawirowania rynkowe mogłyby się skończyć, gdyby doszło do porozumienia z Rosją. Nieusuwalne są natomiast zniszczenia infrastruktury na wschodzie Ukrainy.

Kyiv Post wylicza straty w liniach kolejowych, fabrykach, mostach, dworcach itd. Dewastację infrastruktury obrazuje specjalna mapa wydrukowana przez gazetę. - 1/4 potencjału przemysłowego państwa skoncentrowana jest w dwóch przyrosyjskich obwodach, w których toczą się walki. Tam też powstaje około 16 procent ukraińskiego PKB.

Eksperci jednocześnie zwracają uwagę, że sankcjonowana przez zachód Rosja sprawnie odbudowuje import żywności po wprowadzeniu embarga na produkty z Unii Europejskiej, Australii i USA. Z kolei odpowiedź Rosji blokująca import żywności z Europy jest dotkliwa. - Załamanie polskiego eksportu na rynek wschodni zaszkodzi pośrednio polskiemu handlowi z Niemcami i resztą UE - zauważa bank JP Morgan.

Tworzy się sojusz państw autorytarnych z prezydentem Putinem. Po Chinach, Białorusi i Turcji, które już zadeklarowały zwiększenie eksportu, misję handlową do Moskwy w trybie pilnym wysyła Argentyna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Rosyjscy rolnicy zacierają ręce. Zwłaszcza ci, którzy umieją pracować wydajnie, w sposób dokładnie przemyślany, a jest ich coraz więcej. Zwłaszcza w stanicach kozackich, ale nie tylko. Poza granicami tego wielkiego kraju prawie nikt nie zdaje sobie sprawy z wpływu, jaki wywiera postać archimandryty Tichona (Szewkunowa) - wodza prawosławnych purytanów czy też stoików. Ten godny spadkobierca Marka Aureliusza i księdza doktora Richarda Baxtera stał się nie tylko największym żyjącym myślicielem, ale też najzdolniejszym człowiekiem czynu w wewnętrzym życiu swojego kraju. Jego program to: powściągliwość i praca, walka z nałogami, systematyczność wysiłku, powrót do podstaw wiary chrześcijańskiej, budowa społeczeństwa obywatelskiego w oparciu o jedność moralno-polityczną narodów Rosji, a w tym odbudowa rolnictwa. Wielkie gospodarstwo rolne, któremu patronuje to połączenie kołchozu z klasztorem - kołchoźnicy i zakonnicy razem pracują, dzielą się dochodem i żyją w braterskiej zgodzie, wpatrzeni w dzieło Boże na ziemi.

Tichon dziękuje Najwyższemu za uwolnienie swego kraju od schemizowanej, powstającej w niezdrowych warunkach żywności z państw NATO i ANZUS. Zarazem codziennie modli się i pracuje nad gospodarczym i duchowym odrodzeniem własnego kraju, a jego przykład jest coraz bardziej zaraźliwy. Stanowi bowiem sam żywą reklamę głoszonych wartości; ma ponad 60 lat, a wygląda na 30.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taaaak... słyszy się z każdej strony, że wojna to najbardziej paskudna rzecz jaka zdarza się w życiu narodów, ale bez niej żyć się nie da... Jak widać na załączonym obrazku. Ktoś przecież na tym procederze zarabia. Na pewno nie ci, którym zabijają bliskich, palą domy i wypędzają z miejsca dotychczasowego pobytu i przymusowo wybierają ojczyznę.

Nasi wojowie polityczni myśleli, że z Iraku trochę ropy przywiozą jako łup wojenny. Gdy to nie wypaliło przerzucili się do Afganistanu. Zaraz, zaraz... tylko czego spodziewali się z Afganistanu? Jakoś zapomniałem...

No to teraz może by tak z jabłkami na tę Ukrainę...? Skoro Rosjanie nie chcą polskiego dobrego jabłka kupić, to bogaty kraj który prowadzi wojnę wszelką żywność kupi...

A tak nawiasem.... Wczoraj w sieciowym sklepie widziałem piękne jabłuszka, jak z zielonego plastiku, oddzielnie pakowane po 5,99 PLN za kilogram. PYCHA!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.