Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12329 miejsce

Wojna o plusy i minusy na GoldenLine.pl

28 maja na forum GoldenLine pojawiły się plusy i minusy, które miały służyć ocenie wypowiedzi użytkowników. Wywołały one jednak falę sprzeciwów ze strony zarejestrowanych. Już wczoraj, plusy i minusy zastąpiła "wartościowa wypowiedź".

 / Fot. Logo28 maja br., serwis GoldenLine, wprowadził nową funkcję, która dawała możliwość oceniania wypowiedzi. Polegała ona na stawianiu plusa bądź minusa za daną publikację. Już od pierwszych minut po jej uaktywnieniu, zaczęły pojawiać się głosy sprzeciwu ze strony użytkowników serwisu:

"Infantylizm tego narzędzia jest powalający" - to jedna z pierwszych opinii jaka pojawiła się po uruchomieniu tej funkcji.
"Efekt będzie taki, że każdy najpierw się wypowie a potem zaliczy sesję klikania w + i -, w zależności od tego czy wypowiedzi były zgodne z jego [przekonaniami] czy też przeciwne" - to kolejny z głosów, wytykający serwisowi jedną z wad - możliwość wielokrotnego oceniania danej wypowiedzi przez jedną osobę.
"No dobra, starałam się powstrzymać, ale nie dałam rady. Muszę użyć tego słowa dla opisania tego pomysłu: ŻAŁOŚĆ" - to kolejny z negatywnych głosów.
Pozytywnych próżno szukać...

Dodatkowo użytkownicy, przy swoich wypowiedziach zaczęli stawiać niezliczoną ilość ocen (zarówno pozytywnych jak i negatywnych).
"Dążymy do tego, żeby docenić osoby, których wypowiedzi są najbardziej lubiane i szanowane. Chcemy zaznaczyć, że naszym celem jest wskazanie najlepszych autorów, a nie najgorszych" - to główna idea przyświecająca pomysłodawcom tej innowacji, ekipie GoldenLine.pl. Jednak jak widać, to nie przekonało użytkowników...

GoldenLine nie pozostał obojętny na głosy krytyki. Już dzień po wprowadzeniu feralnej funkcji, pojawiło się na forum oświadczenie jednego z serwisowych programistów, które brzmiało jednoznacznie: "Plusików i minusików nie będzie!".

Jak powiedzieli, tak zrobili... 4 czerwca zniknęły ze strony rażące ikonki z plusami i minusami, pojawiła się za to "wartościowa wypowiedź". Czy o takie zmiany chodziło użytkownikom GL?
"Dla mnie osobiście nadal jest to dziwne narzędzie i niekoniecznie do końca jestem w stanie wyobrazić sobie cel, w jakim zostało ono wprowadzone. Osobiście uważam to za niepotrzebne.
Co widzę za plus w modyfikacji? - Nie rzuca się w oczy, jak nieszczęsne plusiki z minusikami.
I to jedyny plus, jaki widzę w tym narzędziu" - wypowiada się jeden z użytkowników forum.

Konflikt wydaje się być niejako załagodzony, choć i tak wprowadzenie opcji "wartościowej wypowiedzi" nie satysfakcjonuje wszystkich. A grono osób korzystających z GoldenLine powiększa się z dnia na dzień. W tym momencie swoje konto posiada tam już ponad pół miliona zarejestrowanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.