Facebook Google+ Twitter

Wojna o "Szkło kontaktowe"

Jak to jest ze "Szkłem kontaktowym"? Czy to forum dla sfrustrowanych rządami koalicji, satyryczny przegląd wydarzeń, a może "Radio Maryja" a rebours?

[plik 0 lewa]Jak to jest ze "Szkłem kontaktowym"? Program budzi skrajne emocje. Deklaracje widzów: "nie mogę żyć bez Waszego programu" są w kontraście z irytacją polityków. Tych pierwszych jest sporo, ale drugich więcej słychać. Faktem jest, że program jest popularny. Każdy odcinek gromadzi około miliona widzów przezwanych przez wicepremiera Dorna "wykształciuchami".

Formuła programu jest prosta. Grzegorz Miecugow lub Tomasz Sianecki wraz z zaproszonymi do studia gośćmi, a są nimi satyrycy: Artur Andrus, Krzysztof Daukszewicz, Tomasz Jachimek, Marek Przybylik oraz Wojciech Zimiński, komentują polityczne wydarzenia minionego dnia. Telewidzowie na gorąco komentują dzwoniąc do studia i wysyłając sms, które pojawiają się na ekranie. Politycy ukazywani są zawsze w "zabawnych", najczęściej kompromitujących sytuacjach. Trochę przykre, że to obrazki wzięte z życia polskich parlamentarzystów, ale takie są realia.


Dorn: natargetowany na grupę wykształciuchów

O co tyle hałasu? To proste: program robi karierę. W "Dzienniku" z 19 września Piotr Semka w tekście "Prawica buduje swój salon" pisze, że "brak klasy PiS dokumentują dzień po dniu niestrudzeni goście "Szkła kontaktowego" z TVN". Autor zwraca uwagę, że choć w programie politycy Prawa i Sprawiedliwości są wykpiwani, to jednak nie zmienia to faktu, że "tworzą się elity polityczne prawicy liczone już w setkach osób". W domyśle - programowi nie uda się tych tworzących się elit zniszczyć.

Nie jestem pewna, czy Piotr Semka uważnie ogląda "Szkło kontaktowe". Fragmenty z życia politycznego naszego kraju pokazywane z dowcipną okrasą, w mistrzowsko zmontowanych materiałach, które obnażają śmieszność klasy politycznej, na pewno nie przysparzają popularności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zbigniew Liber
  • Zbigniew Liber
  • 24.10.2010 12:35

JEDYNY PROGRAM, POZA FAKTAMI ,KTÓRY OGLĄDAM I NIE CZUJĘ ,ZE TRACĘ SWÓJ CENNY CZAS

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też uważam jak Kamil.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"SK" to świetny program. Po całym dniu pracy można w ciągu kilkudziesiąciu minut zobaczyć z humorem co się danego dnia w polityce działo. Jak widać - polska polityka jest na śmiesznym poziomie, bo inaczej nie powstawałoby każdego dnia tyle "śmieszncyh" materiałów i nie istniałoby "Szkło". Prowadzącym gratuluję programu, a Oldze gratuluję wspaniałego tekstu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.