Facebook Google+ Twitter

Wojna o Wałęsę wewnątrz IPN-u

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-16 22:23

Według internetowego wydania Newsweeka, w kierownictwie Instytutu Pamięci Narodowej wybuchł konflikt wokół książki o Lechu Wałęsie. Newsweek pisze, że wiceprezes IPN Maria Dmochowska oficjalnie wystąpiła przeciwko publikacji kontrowersyjnej książki Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka, w której zarzucają legendarnemu przywódcy "Solidarności" związki z komunistyczna bezpieką.

Według informacji "Newsweeka", Dmochowska napisała dziś dwa listy. Pierwszy - do Lecha Wałęsy. Wiceszefowa IPN odcina się w nim od decyzji swego szefa Janusza Kurtyki, który zdecydował się na publikację kontrowersyjnej książki. Drugi list Dmochowska skierowała do samego Kurtyki. Według "Newsweeka", Dmochowska protestuje w nim przeciwko publikacji Cenckiewicza i Gontarczyka oraz kwestionuje historyczną wartość ich książki.

Wiceprezes IPN zapowiedziała również, że w związku z publikacją nie wyklucza podania się do dymisji. Jednak obecnie, jak powiedziała "Newsweekowi" koncentruje się na proteście przeciwko niszczeniu reputacji Lecha Wałęsy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Prawda jest tylko kwestią formy - powiedział Wilde - i sprawa tej książki jest tego świetnym przykładem. W samym IPN historycy mają rozbieżne zdania, jedni zgadzają się z tezą postawioną w tej pozycji, inny już nie. Myślę, że gdyby jeszcze istniały dowody że Wałęsa był Bolkiem to już by wypłynęły. Więc albo nie był, albo dowody poszły z wiatrem, albo leżą gdzieś dobrze schowane i dużo wody upłynie zanim się pojawią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałbym poznać prawdę. Tylko tyle. Skoro opracowanie powstało, ktoś zadał sobie trud by zbadać sprawę rzetelnie - a jestem przekonany o rzetelności opracowania i uważam historyków IPN za źródło całkowicie wiarygodne - pozostaje tylko upublicznić pozycję. Irytuje mnie uporczywe ukrywanie prawdy, które samo w sobie jest wielce podejrzane. Przypomnę, że z powodu TW Bolek został obalony rząd Premiera Olszewskiego - jeśli z tego powodu są obalane rządy to sprawa wydaje się być zasadniczej wagi.
Chyba jest jak mówią autorzy książki - Lech Wałęsa ma złych, bardzo złych doradców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.