Facebook Google+ Twitter

Wojna polsko - polska

"Polityka to sztuka szukania i znajdowania winnych" - tak napisał na swoim blogu nieżyjący już wspaniały felietonista, Maciej Rybiński.

Definicja ta jest bardzo trafna, zwłaszcza w kontekście polskiego życia politycznego. Wystarczy uważnie poobserwować pracę naszego parlamentu, tam nikt nie zajmuje się takim drobiazgiem jak naprawa Rzeczypospolitej, tylko tym jak i kogo zlinczować.

Takie zachowania rodzą konflikty indywidualne i wojnę między dwoma największymi ugrupowaniami politycznymi: PO i PiS. Słowa posła Niesiołowskiego są wyrazem wojennych nastrojów, które szkodzą interesom państwa i społeczeństwa: "walka o wyeliminowanie PiS jako partii mogącej mieć istotny wpływ na kształtowanie losów Polski, leży w najgłębszym interesie narodu polskiego". Są one skierowane nie tylko przeciwko partii, ale też przeciwko milionom Polaków sympatyzujących z tą partią. Nacechowane partyjnym szowinizmem godzą w prawo Polaków do wolności poglądów.

Dwór Tuska z aferami w tle

Ujawniona w ostatnim czasie afera hazardowa i stoczniowa, mocno nadwyrężyły zaufanie do PO i jej lidera. Do Apokalipsy nie doszło, bo dzięki umiejętnie rozwijanemu konfliktowi PO - PiS, premier ratuje siebie i swoje otoczenie przed całkowitym potępieniem przez wyborców. Całe odium z afery spadło na szefa CBA i opozycję. Premier toczy medialną pyskówkę z szefem CBA a opozycja znalazła druga aferę, stoczniową. Afera stoczniowa jest znacznie poważniejsza. To już nie jest międzypartyjna rozgrywka. Ujawnia ona szachrajstwa grożące dołowaniem polskiej gospodarki, wzrostem bezrobocia, brak kompetencji ministrów Tuska, ale jest przede wszystkim zagrożeniem dla Polski. Premier wypowiedział opozycji wojnę za pucz, wykrycie afery i podstępna pułapkę. Dzielny wojownik. Przez całe dwa lata nikomu nie przeszkadzało istnienie CBA ani metody jakimi posługiwała się ta instytucja, do momentu ujawnienia afer z udziałem polityków PO. Teraz nagle CBA to bastion PiS-u.

Po ujawnieniu afer szef CBA został odwołany. Zemsta czy konieczność? Jeżeli zemsta to rządzący zastawili na siebie sidła. W wyjaśnieniu korupcyjnych zdarzeń nie pomoże ośmieszona minister Pitera, pozbawiona wszelkich umocowań prawnych, ani uwikłani w różne sytuacje prokuratorzy. A PiS na męczeństwie Kamińskiego niewiele zyska bo większość Polaków kojarzy działanie CBA z polityką i to polityką jednej opcji politycznej. Do politycznej walki zupełnie niepotrzebnie włączył się prezydent, zamiast zachować umiarkowany dystans, wykazuje nadmierne zainteresowanie problemem.

Polacy są oburzeni aferami, ale nie lubią PiS, a nie mając alternatywy, nadal popierają rząd i Platformę. Poparcie jednak spada. Coraz mniej Polaków daje się nabrać na miłe słowa i gesty rządzących. Niesmak budzą pokrętne wypowiedzi polityków PO uwikłanych w patologiczne powiązania z biznesem. Premier w obliczu politycznej klęski wprowadził zmiany w rządzie. Wyrzucił swoich giermków - Drzewieckiego i Chlebowskiego, na inne pokoje przenosi Schetynę. Zatrzymanie tego ostatniego świadczy o tym, że Tuskowi do całkowitej czystki wokół siebie jeszcze daleko. Ciągle istnieje pytanie dlaczego nadal nie został rozliczony za swoje nieetyczne postępowanie, rzecznik rządu Paweł Graś, dlaczego premier Tusk broni swego rzecznika?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

Tym samym nie oznacza to zbytniego uwielbienia ani tego , że ze wszystkim się zgadzam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, tym razem nie trafione!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo, owszem- są ludzie w Polsce, którym zależy na czymś więcej niż własnym interesie. Tylko się ich do głosu nie dopuszcza. W tym sęk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozwalam sobie na kolejny link - oczywiscie licząc sie z tym, że i ten autor nie jest dla pani Magdy autorytetem. :)
http://alfaomega.webnode.com/products/aleksander%20jerzy%20wieczorkowski%3a%20pis%2c%20czyli%20skorpion%20rozw%c5%9bcieczony/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem czy to sukces PiS, ale z pewnością CBA i mądra decyzja rządu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo
jestem w stanie oddać cześć inicjatywie PIS w sprawie "afery hazardowej" doskonale to rozpracowali - i się Tusk ugioł i jest konkretna decyzja rządu - sukces PIS i Kamińskiego brawo , jak cięcie to cięcie radykalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W myśl zasady "chcesz się bawić w politykę to sobie ją sam sfinasuj" służba publiczna to służba społeczna a nie miejsce do drążenia kasy nie swojej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlatego powiedzmy nie "starym wygom partyjnym " dajmy młodym i nowym zaistnieć w tym świecie. PO czy PIS żadna z opcji nic konstruktywnego nie zmieniła w naszym kraju i jednym i drugim trzeba podziękować w końcu. A co do PIS czyżby nie powołał "rządu cieni" po co im taki rząd do czego władzy już nie odzyskają , czy chcą się bawić za nasze pieniądze w rządzenie wirtulane ??????? odebrać kasę wszystkim partiom politycznym nie jutro nie za tydzień DZIŚ natychmiast !!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obserwując ten polityczny cyrk coraz trudniej uwierzyć , że komuś w tym kraju zależy na czymś więcej niż na politycznym interesie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rządząca PO utworzyła gwardie przyboczną do szybkiego reagowania. Po co i przeciwko komu? Może to polityczny "zamordyzm"? Chociaż jak słucham niektórych posłów PO z zachodniopomorskiego to odnoszę wrażenie , że potrzebna jest im szkoła myślenia.Może politycy zastanowiliby się nad zmianą prawa, nad szybkim reagowaniem na sytuacje kryzysowe, oczywiście nie te z politycznej półki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.