Facebook Google+ Twitter

"Wojna polsko-ruska" w kinach na wiosnę przyszłego roku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-12 16:16

Film "Wojna polsko-ruska" według książki Doroty Masłowskiej wejdzie na ekrany wiosną przyszłego roku - poinformował reżyser Xawery Żuławski. Rozpoczęty niedawno montaż filmu i prace postprodukcyjne zakończą się w styczniu.

37- letni twórca powiedział IAR, że w prozie Doroty Masłowskiej zachwyciła go trafność obserwacji naszej rzeczywistości, w połączeniu z całkowicie wykreowanym przez autorkę językiem. Według reżysera to będzie film "dla ludzi o mocnych nerwach i stalowych uszach" i odpowiedniej wrażliwości.

Jak ocenia Żuławski "Pierwsza polska powieść dresiarska" jak nazwano ksiażkę Masłowskiej, okazała się przekładalna na język filmu. To co zobaczymy na ekranie będzie wizualnie atrakcyjne - zapewnił reżyser - Mamy do czynienia nie tylko z blyskotliwym monologiem, wbrew pozorom w tej powieści dużo się dzieje" - podkreśla Xavery Żuławski.

W filmie wystąpuje Dorota Masłowska jako ona sama, czyli autorka. Głównego bohatera "Wojny polsko- ruskiej", dresiarza Silnego zagrał Borys Szyc, Michał Czernecki wystąpił jako Lewy. Ponadto zobaczymy na ekranie Sonię Bohosiewicz, Romę Gąsiorowską i Annę Prus.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.