Facebook Google+ Twitter

Wojna Światowa część Trzecia

35 lat temu, przed swoją śmiercią o. Klimuszko, jasnowidz i zielarz, zdradził kilka szczegółów z wizji dotyczącej następnego konfliktu zbrojnego. Klimuszko bardzo niechętnie opowiadał o przyszłości Europy, jego relacje są bardzo ubogie.

Emigranci napływający do Europy / Fot. Wiki Commons„Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych, okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i dzieci włoskie, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę. Wydaje mi się, że jakaś wielka tragedia spotka Włochy.”

Także przepowiednie innych jasnowidzów wskazują na podobną genezę III Wojny Światowej. Według Nostradamusa wojna ta odbędzie się pomiędzy chrześcijanami i niewiernymi spoza Europy. Pisze on o tym, że mieszkańcy europejskich stolic sami podłożą ogień pod swoje miasta i spalą je doszczętnie. Do tej pory wszystkie te spekulacje wyglądały mało wiarygodnie, dziś nabierają nowych znaczeń.

Islam jest jedną z młodszych religii naszej planety, powstał w 7 wieku naszej ery. Kompilując nauki Chrześcijan i Żydów, Mahomet stworzył narzędzie umożliwiające mu zjednoczenie plemion półwyspu Arabskiego. Koran ustanawiał Mahometa naczelnikiem boga na Ziemi, dając mu jednocześnie podstawę do anektowania kolejnych terenów. Święta Księga Islamu dawała nowy kodeks prawny oraz autorytety moralne.

W odróżnieniu od Starego i Nowego Testamentu, które liberalnie podchodzą do postępu cywilizacyjnego, Koran bardzo hermetycznie umiejscowił wyznawców w czasach swojego powstania. Nie dziwi więc wielożeństwo mężczyzn, deprecjonowanie praw kobiet, czy specyficzne pojęcie sprawiedliwości. Ponieważ autorytety też są średniowieczne, wszelka zmiana mentalności jest bardzo trudna, czy wręcz niemożliwa. Dobitnym przykładem jest sześcioletnia A'isha, którą Mahomet poślubił w wieku 50 lat. Wśród jego kilkunastu żon dominowały zresztą nastolatki. Postawa proroka implikuje brak terminu 'pedofilia' w arabskim słownictwie.

Swobodna postawa wobec kobiet, brak poszanowania ich godności oraz znacząco ograniczone prawa, brak okresu ochronnego dzieci - to domena nie tylko arabska, ale i całej społeczności ludzkiej przed czasami nowoczesnymi. W Anglii jeszcze w XIX wieku do pracy w kopalniach zmuszano dziesięciolatków. Zrozumienie przez cywilizację zachodnią korzyści, jakie dają gwarancje praw obywatelskich oraz równouprawnienie, implikowały rozwój ekonomiczny, zwiększenie bezpieczeństwa obywateli oraz dobrobyt, który widzimy dzisiaj.

Podczas gdy w Europie problemy są dyskutowane, w krajach arabskich zwalczane są kulami i ogniem. Podczas gdy Europejczycy skupiają swoją uwagę na pracy poprawiającej kondycję ekonomiczną, islamiści egzemplarzem Koranu i karabinem zmuszają naród do ciągłych modlitw. Dysproporcja ekonomiczna pomiędzy krajami cywilizowanymi i arabskimi napina coraz to bardziej relacje pomiędzy narodami.

Od dawna ludność biednych rejonów świata wszelkimi sposobami próbuje dostać się do Europy, czy USA. Rozluźnienie kontroli granicznych w państwach strefy Schengen zaowocowało jednak masowym napływem emigrantów. Napływem takich rozmiarów, że do powodzi przyrównywanym. Wojna domowa w Syrii była jedynie iskrą zapalną, bo Syryjczyków wśród emigrantów jest zaledwie kilka procent.

Społeczności migrowały od zawsze - jest to tendencja samorzutna i normalna. Obecnie jednak jej skala jest nieporównywalna z niczym w przeszłości. Do tego dochodzą olbrzymie różnice kulturowe i mentalne. Ludy arabskie nie są przyzwyczajone do ciężkiej pracy. O pensje chodzą modlić się w meczecie. Mahometanie wychowani są także w kulturze gardzącej prawami kobiet i dzieci, zamiast dyskusji w konfrontacji są przyzwyczajeni do używania argumentów siłowych. Jednocześnie wyznawcy Islamu stanowią już znaczącą część społeczności zachodniej. Są w strukturach policji i wojska. W przypadku konfliktu zbrojnego w którą stronę skierują lufę? Przeciwko wyciągniętej w ich stronę ręki z Koranem?

Aby nie być subiektywnym w swojej ocenie, aby zdobyć więcej informacji o imigrantach, aby dać sobie możliwość zmiany krytycznego zdania - wybieram się 20-go grudnia 2015 roku do obozu uchodźców w Niemczech. Jadę do miasta w istotny sposób związanego z historią Polaków, szczególnie tych mi najbliższych. Do obozu uchodźców, który był obozem pracy w Trzeciej Rzeszy, w którym część życia spędzili moi dziadkowie, do Dachau. Podjąłem się pracy wolontariusza, by mieć lepszy wgląd w życie codzienne imigrantów, by poznać ich osobiste tragedie, by zrozumieć powody wyjazdu.
Zapraszam na kolejne relacje na portalu Wiadomości24. Wasz korespondent wojenny...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Nasuwa się pytanie jakim to siłom wewnetrznym i zewnętrznym zalezy na tym aby Polskę wplątać w objęcia pełzającej III wojny światowej a może co najmniej wojny domowej takiej jak na Ukrainie. Do tej pory mieliśmy pokój a ostatnio nawet suwerenność a tu dowiadujemy się że może być interwencja UE i wojsk z zachodu w Polsce a (prawdopodobnie przyszły) przewodniczący partii PO zaklada że Polske stać na zaplacenie 60 mld dolarów za mienie żydowskie pozostawione w Polsce i tytułem rekompensaty poniesionuch krzywd od Polaków. Czy Polska w świetle tego co się dzieje jest krajem suwerennym?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyszlo mi do glowy że kiedyś część krajów europejskich placilo haracz Turcji osmańskiej gdy ta je podbilła a dzisiaj nie podbite kraje zaplacą bez bicia taki haracz Turcji. Ha ha ha!
Ale nie do smiechu mi gdy widzę warcholstwo "polskiej klasy politycznej" zreszta tez zaplaci haracz Turcji aby miec spokoj.
Cóż, historia kolem sie toczy i malo kto chce kalifatu wszyscy zas tęsknią do jasnie oświeconego Imperium Osmaskiego by zrobilo porządek na swoim dawnym terenie? Może tak byloby najlepiej dla stabilizacji rejonu a nie wkraczanie transoceanicznych wojsk?

Komentarz został ukrytyrozwiń

p. Dawidzie ma pan rację - haracz to po prostu haracz!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tym dzieleniem się nie jest znów tak prosto. Spędzam w pracy 12h dziennie 6 dni w tygodniu. Dzięki temu zarabiam nieźle, płacę spore podatki niewiele ptrzymując w zamian. Za oczywistą niesprawiedliwośc uważam rozdawanie wypracowanych przeze mnie dóbr osobom nie pracującym, czy raczej nie chcącym pracować. Według mojego uznania wspieram finansowo kilka inicjatyw społecznych. Wspieram, bo chcę wspierać. Nie zgadzam się jednak, by jakić polityk, który nigdy pracą się nie splamił, rozdawał wypracowane przeze mnie dobra. Jeżdżę często do Afryki wydając tam moje pieniądze. I to jest pomoc, którą chcę dawać - korzystając z usług, nabywając ich towary, czy choćby dając napiwki. Europa nie powinna wykupować swojej suwerenności od ludów Azji, czyt Afryki - to jak płacenie okupu terrorystom. Bogactwo Europy tkwi w pracy naszych rąk. Nie mamy arabskich złóż ropy, nie mamy tyle pól uprawnych. Dzielenie się europejskim 'bogactwem' jest de facto zapierdzielaniem na darmozjadów. Dlaczego mamy tak mało dzietne rodziny? Bo musimy dzielić się naszym bogactwem z wielodzietnymi rodzinami z Afryki i nie stać nas na utrzymanie własnego potomstwa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Treśc tego art. napawa mnie smutkiem. Coś jest na rzeczy że wojny światowe wybuchały właśnie w Europie. To raz. Wybuchały wtedy gdy nabrzmiewaly problemy mniejszości, mniejszych narodow, warstw i "trzeba było zareagować"
Przypomnę że jednym z celów wojny wywolanej przez hitlezyzm bylo :rozwiązanie kwestii żydowskiej w Europie". Czyli kwestii mniejszości. To dwa.
Trzeba się zastanowić czy Europa na pewno już umie rozwiązywać te kwestie (teraz to np. sprawa uchodźcow muzulmańskich) w sposob pokojowy podczas gdy mocarstwa pozaeuropejskie takie jak USA parly do wojny?
A Europa musi sobie zapewnić przede wszystkim własny wzrost demograficzny i jak widać - podzielić się swoim bogactwem z biednym południem. To podzielenie się 3 czy nawet 30 mld euronp. z syryjczykamiw Turcji aby nie pobudzać przyczyn wojny zapewniając stabilizację, to moim zdaniem niska cena. Wojna nawet ta tylko w Syrii kosztuje znacznie więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.