Facebook Google+ Twitter

Wojna Tuska ze Schetyną doprowadzi do wyjaśnienia zagadki smoleńskiej?

Po raz pierwszy od 5 lat media, które uchodziły za prorządowe, obiektywnie przedstawiają poczynania rządu. Czy Bóg poruszył zatwardziałe serce niektórych dziennikarzy? Czy raczej przyczyny tego stanu leżą w zupełnie innym miejscu?

 / Fot. CLI/CC 3.0"Jakie reformy obiecane w expose, rząd premiera Tuska już zrealizował?" - któż mógłby zadać takie pytanie. No, zgadnijcie! Wildstein, Pospieszalski? W życiu byście nie trafili, bowiem autorką powyższych słów jest redaktor Kolenda-Zaleska, specjalistka od "prawdziwych Polaków".

Przytoczyłem ten cytat, żeby pokazać, że coś się dzieje w mediach; innymi słowy, cytując klasyka - ktoś przesunął wajchę. Media o dziwo, nagle stały się strasznie wrażliwe na punkcie generała Błasika, podgrzewając ten problem do granic możliwości - rozkładając go na czynniki pierwsze. Zauważył to nawet Antoni Macierewicz, który podziękował dziennikarzom za ich postawę i stwierdził, że ona z czasem się zmieniła. A dlaczego? Przecież nie dotyczy ona tylko stosunku do katastrofy smoleńskiej, ale wielu innych dziedzin takich, jak służba zdrowia, gospodarka. Media uznawane za prorządowe po raz pierwszy pokazują ekipę Tuska, tak jak powinny to czynić od samego początku. Teraz można powiedzieć, że spełniają funkcję kontrolną i bezwzględnym wzrokiem patrzą rządowi na ręce?

Trzeba jednak zadać pytanie, czemu tą metamorfozę zawdzięczamy? Przywoływany już przeze mnie Macierewicz, tak bardzo nienawidzony przez różne bandy cwaniaków wskazał właściwy trop - powiedział on mianowicie, że obóz rządowy przeżywa ogromny kryzys i awans partii Janusza Palikota jest tego znakomitym przykładem.

Jeszcze lepszym jest w mojej opinii wojna z Grzegorzem Schetyną. W zasadzie ciężko nie stwierdzić, że wszystkie nieszczęścia, jakie dotykają nasz biedny kraj poprzedza to wydarzenie - "Na początku była awantura z Grzesiem..." A później to już poleciało. W tej rozgrywce gangów, ktoś chyba zapomniał, że jest wspólny interes łupienia obywateli i nie można przekraczać pewnej granicy. To jest jednak wojna, a wiadomo tam liczy się wyłącznie unicestwienie przeciwnika - reszta odchodzi na dalszy plan.

Zatrzymanie generała Cz. wydaje się być przełomem. Ktoś się zapomniał, ktoś teraz tego żałuje - konsekwencje trzeba jednak ponieść. To tak jakby ktoś porwał się na bliskiego współpracownika Dona Corleone - musiał liczyć z chęcią odwetu, zemsty; z wybuchem wojny, chyba, że jest idiotą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

fujara
 • fujara
 • 20.01.2012 13:37

byl to lot samobojczy to jest fakt.prawda wyjdzie na wierzch.moze ujawnienie rozmowy telefonicznej braci tuz przed lotniskiem

Komentarz został ukrytyrozwiń

"- Jakie działania powinna podjąć ewentualna nowa komisja?
- Przede wszystkim warto by poddać analizie stan psychiczny premiera Tuska, Bogdana Klicha i Edmunda Klicha tuż po katastrofie. Ich działania w tym czasie zadecydowały bowiem o dotychczasowym przebiegu postępowania wyjaśniającego przyczyny tragedii smoleńskiej i śledztwa. Chciałbym wiedzieć, w jakim stanie emocjonalnym podejmowali wtedy swoje decyzje."

Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/stefan-hambura-zbadac-stan-psychiczny-tuska-i-obu-klichow_222985.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 19.01.2012 19:42

Radosław Kowalski : ''...a nam gorszym obywatelom Europy....''

Nie dziwię się tym wywodom sfrustrowanego, niedowartościowanego obywatela drugiej kategorii, jak żyć panie Kowalski z takim piętnem? jak pan chce dalej żyć ?

Nie mam pana problemów, jestem europejczykiem, nie mam fobii, dobrze zarabiam, mimo kryzysu i się ciesze życiem, nie ułudą IV RP z Jarkiem na czele i ciemnotą i izolacją Polski .

Komentarz został ukrytyrozwiń
skrzat
 • skrzat
 • 19.01.2012 19:36

@ autor , zmieść pisowców z mapy politycznej Polski i nikt się nie będzie strzelał. Póki ich nie było był spokój

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stanisław L.
 • Stanisław L.
 • 19.01.2012 19:31

Papier i komputer przyjmą każdą głupotę , życzę autorowi dalszej pracy twórczej w świecie iluzji i marzeń o powrocie PiS do władzy . Niech pan poczeka aż PO rozpadnie się na 5 części jak sekta pisowska .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 19.01.2012 19:29

Panie Gębka - pan dziś pełni dyżur?? ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
skrzat
 • skrzat
 • 19.01.2012 19:26

@ Panie Kowalski , wiem ,że jest pan trolem wysłanym przez SSakiewicza , ale już tak fantazjować ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Radosław Kowalski

"Wygląda na to, że różne środowiska, które okupują nasz kraj od 20 lat same się "powystrzelają"."

Czy mógłby Pan rozwinąć tę myśl?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Intensywna nauka jezykow obcych przez Tuska& CO (na koszt spoleczenstwa) moze wskazywac na chec objecia posad unijnych lub przygotowania do emigracji innego rodzaju. Rostowski wspomnial cos o tym juz wczesniej. Tusk wie, ze kazdy polityk moze niespodziewanie skonczyc jak Lech Kaczynski lub moze sie skonczyc tak, jak z Sadamem albo Kadafim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.