Facebook Google+ Twitter

Wojna w PiS. Kaczyński szuka haków na Ziobrę?

Choć Jarosław Kaczyński zaraz po wyborach deklarował, że rozliczeń za przegrane wybory nie będzie, to jednak coraz częściej mówi się o wewnętrznej wojnie w partii. Jak twierdzi "Rzeczpospolita, frakcja prezesa Kaczyńskiego i frakcja "ziobrystów" szukają na siebie "haków".

Sonda

Która frakcja przeważy?

 / Fot. Wojciech Barczyński, PolskapresseWg informatorów rp.pl, w PiS trwa wewnętrzna wojna.

Zwolennicy Kaczyńskiego chcą udowodnić, że przegrane wybory są w dużej mierze konsekwencją działań Ziobry i Kurskiego, którzy w kampanii popierali tylko kandydatów związanych z własną frakcją. Wg "Rzeczpospolitej" dowodem ma być ulotka, na której zdjęcie kandydata PiS, w towarzystwie Ziobry, Kurskiego i Cymańskiego opatrzone jest napisem "nasz kandydat".

Z kolei zwolennicy Ziobry, według ustaleń "Rzeczpospolitej", przekonują nowych posłów do zmian w partii. Jeden z anonimowych komentatorów "Rzepy", poseł PiS, twierdzi, że to słuszny argument. "Trzeba otworzyć się na nowe środowiska. [...]Kolejność na listach powinna odzwierciedlać zaangażowanie w działalność na rzecz PiS". Jako winnych przegranej PiS "ziobryści" wskazują Adama Hofmana i Tomasza Porębę.

Na lewicy też się kłócą. Syndrom przegranych? Kalisz czy Miller na szefa SLD

Na początku listopada ma dojść do posiedzenia Rady Politycznej PiS. Wg nieoficjalnych doniesień, przeciwnicy Ziobry będą chcieli w jego trakcie usunąć Kurskiego. "Kurski podpadł prezesowi, gdy zakwestionował propozycję Kaczyńskiego, by kandydatem PiS na wicemarszałka Sejmu był Marek Kuchciński" – twierdzi jeden z członków Komitetu Politycznego.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (32):

Sortuj komentarze:

zzz
  • zzz
  • 04.11.2011 04:54

Jako wielokrotny wyborca PIS BŁAGAM.Nie wyobrażam sobie PIS bez pana Kaczyńskiego i bez pana Ziobry.Jesteście esencją tej partii.Spotkajcie się obaj na piwie ,kawie itp.i wyjaśnijcie wszelkie zawiłości w cztery oczy.Więcej zyskacie WY i MY jeśli się dogadacie,żadna duma tu nie ucierpi wprost przeciwnie.Liczę na to.PIS bez Ziobry nie będzie tym samym PiSem .Ja mam serce rozdarte,bo nie wyobrażam sobie mojej partii bez któregoś z tych liderów

Komentarz został ukrytyrozwiń
mark
  • mark
  • 04.11.2011 04:37

...
internauta ma rację?-"W wyborach parlamentarnych 2011 w Krakowie startował z PiS Duda, Terlecki, Szydło i sobie swobodnie poradzili bez Zbysia.Nie przesadzajmy więc o jego niezbędności. Trzeba jednak wykreować nowe struktury związane z PiS
odwołujace się do ludzi i instytucji nauki, związków katolickich, solidarnościowych, niepodległościowych, organizacji prawicowych itd. Bo struktury biur poselskich i zarządów okręgów sterowane przez miernych posłów są mało innowacyjne , bez braku pomysłu na pozyskiwanie zwolenników partii bo dzisiaj praktycznie nikt nie chce być etatowym członkiem tradycyjnej, dowolnej partii, a zwłaszcza opozycyjnej, nie "dajacej" stanowisk w spółkach skarbu państwa, w radach nadzorchych itp.
Skoro grupa Ziobry twardo stawia problem przejęcia władzy / bo pisanie statutu wg. swojego modelu jakby nie wiedzieli od lat w jakiej strukturze działają to nic innego jak wola rozwalenia partii od wewnątrz / jestem za tym, aby ludzie PiS wywalili ich , czy zawiesili w prawach członka, tak jak to robi sie w cywilizowanych strukturach. Kochani, ziobrzyści, twórzcie swoją partię. Juz w tej kampanii widziałem,że w PiS na listach w regionach są dziwni ludzie z zewnątrz, nie związani z terenem, regionem. Glośno było o Kępie, która za wszelka cene chciała byc w okregu swietokrzyskim, pomimo,że nikt tam jej nie chciał ze struktur PiS. Ot, zagranie jak z Kluzik. Kto ją tam wpychał? A święczkowski? Podobnie. To były gry ziobrystów. Centrum tego nie widziało?
Już wówczas Prezes i Poreba powinni podjąć stosowne działania. Niestety i teraz macie pasztet nie do strawienia. Oczywiscie to samo dzieje sie w SLD,PO
PSL. Walki starych z nową generacją żądną władzy. Pytanie, nas obywateli jest takie: czy zmiany mają nam służyć czy tylko waszym rozgrywkom? My oczekujemy realnego udziału i infornacji czemu zmiany mają służyć. Lakoniczne komunikaty, niby w trosce o wyborców tak Tuska w odniesieniu do eliminacji Schetyny, Kaczyńskiego czy Ziobry do wzajemnego starcia itd. niczemu nie służą."

Komentarz został ukrytyrozwiń
xx
  • xx
  • 04.11.2011 03:29

,

Zgadzam się ,że Ziobro dąży do rozbicia PiS. Równie prawda jest ,że trzeba bardziej demokratyzować relacje wewnatrz partii i szukać nowych kontaktów z otoczeniem, poszerzać obszar działania, a zarzady regionów jako synekury wybranych poslów PiS to nieporozumienie, o czym słusznie wspominał w Polast News J.Kurski. Praca w zarządach regionu polega wyłącznie na lansowaniu danego posła czy 2-3 posłów,senatorów. Przyjazd posła do innego okręgu uznaja oni za nieefektywny, bo nic nie dajacy posłowi
z punktu widzenia przyszłych wyborów. Oni po prostu pracują dla siebie, a nie dla całościowego wizerunku partii w społeczeństwie. Były próby zmian na poczatku kampanii, gdzie zmuszano posłów do zbiorowych przyjazdów do różnych regionów, ale ... to szybko się skończyło, podczas gdy Tuskobus PO ruszył w teren także z europosłami PO. Ziobryści czasem jechali , ale aby tylko wesprzec "swoją" grupę. Już wóczas grali dla siebie. Niestety. Oni już olewają PiS i najchętniej przejęli by władzę w nim, ale są za słabi. Jest to strata, ale to jednak oni wybrali rozłam. Bzdury o wizji itd, to nabijanie ludzi
w balona. Pokażcie program działań jeżeli go macie i chcecie dobra partii.


,

Komentarz został ukrytyrozwiń
qq
  • qq
  • 03.11.2011 15:17

'ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 18.10.2011 19:51

biedny Tusk ma nadzieje ze PIS sie rozpadnie i zniknie.Jedyna opozycja bedzie Palikot.A wtedy dopiero rozwinie skrzydla swojej inwencji politycznej.Juz bez obaw o odpowiedzialnosc.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jola
  • Jola
  • 18.10.2011 19:27

A jak już znajdzie te haki, to powiesi go za... ziobro?

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 18.10.2011 18:29

a Tusk nie szuka hakow na Schetyne?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 18.10.2011 16:20

Sztuczna zadyma jeżeli chodzi o krzyż ,a w tym czasie Tusk chce uporządkowac scene w PO. Ale Schetyna go olał i wziął sobie urlop - hi,hi hihihi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałem tylko zauważyć, że to jest informacja o artykule w gazecie od lat sprzyjającej PiS'owi, więc gdzie tu "nagonka"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Regina z Mielca
  • Regina z Mielca
  • 18.10.2011 15:29

Kurski miał racje twierdząc, że Tusk wychodował potwora Palikota, do walki z krzyżem i z opozycją.....Tusk plus Palikot = wojna polsko - polska!!