Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26269 miejsce

Wojna w PiS trwa. Błaszczak: Ziobro może zostać zawieszony

Burza wokół Ziobry rozpoczęła się 25 października po jego wypowiedziach dla "Naszego Dziennika" i "Uważam Rze". Również 25 października rzecznik klubu Mariusz Błaszczak powiedział, że sprawa wywiadów Ziobry trafi do rzecznika dyscypliny partyjnej. W środę okazało się, że Ziobro może zostać zawieszony.

Zbigniew Ziobro w Zamościu / Fot. Tadeusz Kowalski25 października w kilku mediach Zbigniew Ziobro wzywał do demokratyzacji wewnątrz PiS i zmian w partii oraz ostrzegał, że ich brak doprowadzi do przegrania następnych wyborów. Niedwuznacznie sugerował też, iż może dojść do rozłamu. Po tych wypowiedziach na posiedzeniu klubu parlamentarnego nie został nawet dopuszczony do głosu.

26 października dziennikarze TVP Info dotarli do informacji, że były minister sprawiedliwości może zostać zawieszony w prawach członka. Kilku prominentnych działaczy PiS przyznaje, iż takie rozwiązanie jest możliwe do czasu wyjaśnienia wypowiedzi Ziobry przez rzecznika dyscypliny partyjnej. Jak wyjaśnia tvpinfo.pl członek partii, zgodnie ze statutem PiS, może zostać zawieszony w związku z uzasadnionym przypuszczeniem, iż naraził on dobre imię lub działał na szkodę PiS.

Czytaj także: Niesiołowski: Jeśli Kaczyński wyrzuci Ziobrę, to będzie koniec PiS-u

Mariusz Błaszczak pytany dzisiaj przez dziennikarzy w Sejmie, czy wyobraża sobie PiS bez Ziobry, stwierdził: "Oczywiście, że sobie wyobrażam. Prawo i Sprawiedliwość jest wartością samą w sobie, partia przetrwa, bez względu na to, czy Ziobro będzie wiceprezesem partii, czy nie będzie" - podaje dziennik.pl.

Arkadiusz Mularczyk z kolei, pytany rano przez RMF FM stwierdził: "Na pewno głęboko wierzę, że uda się dojść do pewnego rozwiązania, które pomoże znaleźć kompromis pomiędzy tym, czego chce Zbigniew Ziobro, a tym, jak to widzi Jarosław Kaczyński".

Europosła popiera również, kojarzony z nim Andrzej Dera, który przekonywał, że dokładnie przeczytał wywiady Ziobry i nie znalazł w nich żadnego elementu, który naruszyłby statut PiS.

W każdym bądź razie konflikt w PiS narasta i wkrótce się przekonamy, kto wyjdzie z niego zwycięsko. Sądząc po dzisiejszych wypowiedziach polityków, więcej szabel wydaje się jednak być po stronie prezesa Kaczyńskiego.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

qq
 • qq
 • 03.11.2011 16:18

~ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
 • tomek
 • 28.10.2011 16:43

Mariuszek Prezes kazał zawiesić to ZAWIESZAJ ,bez dyskusji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mn
 • mn
 • 27.10.2011 09:45

@Stanisław Kan - Ty z tym wąsem wyglądasz jak potłuczony kaczor.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa zapowiada się walka "Kaczystów" z "Źiobrystami" Aktualnie chyba przewagę mają "Kaczyści", ale w perspektywie prawdopodobieństwo porażki "Kaczystów" z "Źiobrystami"graniczy z pewnością / szczegónie po ich siódmej z rzędu wyborczej przegranej/

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
 • jędrzej
 • 26.10.2011 20:44

to prawda Błaszcak mógłby być co najwyżej służącym u Ziobry i to gdzies na zaplezcu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie w telewizorze niejaki Czarnecki stwierdził, że Kurski i Ziobro działają wbrew woli wyborców i szkodzą PiS. Ziobro i Kurski?? Przecież to jest sama elita...

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 26.10.2011 20:11

a ja bym zawiesił błaszczaka bo do pięt nie dorasta Ziobrze

Komentarz został ukrytyrozwiń
jasio
 • jasio
 • 26.10.2011 20:01

Jarosław Kaczyński jest małego ciała i ducha, wydaje mi się , że nie jest polakiem. Rządzi tylko dlatego,że jest otoczony pachołkami i lizusami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
piotr
 • piotr
 • 26.10.2011 19:06

jeszcze chwila jeszcze dwie a pis się rozerwie

Komentarz został ukrytyrozwiń
cxce-zar
 • cxce-zar
 • 26.10.2011 18:50

Hej,krzyże w dłoń , bój to jest nasz ostatni!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.