Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6882 miejsce

Wojna z chamstwem w internecie trwa. Co zmieni kampania wyborcza?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-23 08:19

Politycy wszystkich opcji wywiesili ostatnio na sztandarach wojnę z najbardziej wulgarnymi przejawami ekspresji internautów. Za moment jednak polityczna kalkulacja może sprawić, że wojenne sztandary zostaną głęboko ukryte.

Nadchodząca kampania wyborcza będzie w znacznie większym stopniu niż do tej pory toczyć się właśnie w sieci. Wprowadzona niedawno nowelizacja prawa wyborczego przewiduje zakaz reklamowania się partii na billboardach i za pomocą płatnych spotów w TV. Sztabowcy wszystkich partii już teraz więc koncentrują swe strategie wokół działania w sieci. Oficjalnie zapowiadają "więcej działań bezpośrednich", spotkań z wyborcami - jak mówił tuż po powołaniu na szefa kampanii Platformy Jacek Protasiewicz. Nieoficjalnie przeglądają cenniki agencji marketingu szeptanego i rezerwują kolejne domeny internetowe. Wszystko po to, właśnie w internecie "odbić sobie" straty wynikające z nowych zakazów.

Na razie zatem determinacji zarówno po stronie PiS, jak i PO w wojnie z internetowym chamstwem nie zmniejsza nawet fakt, że za sprawą kampanii przeciw internetowym trollom dwie największe partie zdążyły się już mocno narazić użytkownikom sieci. Prawo i Sprawiedliwość powołaniem parlamentarnego zespołu do monitorowania internetu. PO - najpierw próbą nowelizacji ustawy medialnej, która zawierała zapisy o kontroli internetu, ostatnio zaś akcją Radosława Sikorskiego. Internauci odbierają te działania jako próby cenzurowania sieci. Politycy tłumaczą je chęcią stworzenia podstawowych reguł wyrażania opinii w internecie.

Już za chwilę jednak może okazać się, że jakiekolwiek posądzenie o chęć cenzurowania sieci będzie bardzo kosztowne w ostatecznym wyborczym rozliczeniu. Zwłaszcza że pęka właśnie tradycyjny układ politycznych sił w polskim internecie.

Czytaj więcej: Polskatimes.pl

Witold Głowacki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 25.05.2011 10:16

Z chamem się nie wygra. Niestety są tacy wszędzie. Są również tacy,którzy piszą tylko po to aby się wykłócać i udowadniać,że to oni mają rację. Z tego powodu od dawna tracę już motywację aby pisać do Wiadomości 24. pl. Reakcja redaktorów na te negatywne wypowiedzi. często wulgarne, agresywne,bez kultury słowa,zaniżające poziom dyskusji - jest często zbyt słaba. Wstyd po prostu to czytać. Oprócz''Fakt'' znaleźli sobie tutaj pole do popisu .Wstawiają także plusy i minusy wg. swoich kryteriów,robią co chcą i pozwala się kilku takim na to. Urządzili sobie tutaj zabawę. Mam nadzieję,że redakcja Wiadomości 24.pl zajmie się poważnie tym problemem oraz zjawiskiem,które i tutaj występuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko jak oni bez t ego chamstwa będą tę kampanię prowadzić w sieci??? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaraz, pomyślmy trochę. A kto to chamstwo wprowadził do życia publicznego. Ja pamiętam debaty telewizyjne 0d 89 roku. Jakim językiem do dziś w sejmie się posługują. Ryba śmierdzi od głowy. A przykład zachowań dali rządzący.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.