Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21374 miejsce

Wojna z Rosją! Kto do niej zmierza? Czy warto umierać… za Polskę?

Bez większego echa – a szkoda – przemknęła w mediach informacja z wywiadu ministra obrony narodowej, który – w przekonaniu o dokonanym zamachu na prezydenta RP w Smoleńsku – nie wykluczył… wojny z Rosją.

Strona tytułowa powieści / Fot. Edward PukinPonad tysiącletnia historia naszego państwa – to setki lat więcej, od niektórych dzisiejszych światowych potęg – od zarania predysponowała Polaków do bycia ważnym ogniwem w dziejach Europy i… nie tylko. Ale stało się inaczej i od kilku wieków nie jesteśmy już „pępkiem świata”, choć często tak sądziliśmy. I to nas boli! Więc dziś robimy wszystko, aby ten stan rzeczy za wszelką cenę przywrócić, a natrętną boleść zmienić w uniesienie. Premiera filmu pt. Smoleńsk, wplata się w tę bojową narrację, bo „nie ma ognia… bez dymu”, więc my – starzy i młodzi Polacy, musimy być na takie działanie przygotowani. Zwiększanie wydatków na zbrojenia pod szyldem obronności kraju (będziemy się bronili dwa dni dłużej – tak ten zabieg uzasadniał, jeden z generałów WP), niejako potwierdza szalony zamysł konstytucyjnego ministra RP, a być może jeszcze bardziej ważniejszej osoby w państwie.

Większość Polaków zna historię swojego kraju i niewielu kwestionowałoby polityczną zasadność oraz dumę z dziejów naszej Ojczyzny – a przynajmniej tę, do okresu rozbiorów Polski. Nawiązując w dyskusjach do tamtych czas-okresów państwa, ukazujemy przede wszystkim naszą chwałę, nie bacząc na błędy, jakie również wtedy popełnialiśmy. I dopiero późniejsze tragiczne losy narodu, rozdartego przez zaborców i pozbawionego własnej państwowości, na tyle scementowały dążenia Polaków, że – w różnych latach, choć ze zmiennym skutkiem – podejmowano heroiczną walkę o odzyskanie narodowej tożsamości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Jeśli już na emerytury zeszło... rok 2015 był rokiem naprawdę rewolucyjnym.
W tym oto roku po raz pierwszy w historii, tak zwane "dalsze trwanie życia" ZMALAŁO dla wszystkich grup wiekowych.

I tak mężczyzna w wieku 65 lat, który ukończył je w 2014, "przeciętnie" może liczyć na dalsze 19,17 lat, a kończący 65 lat w 2015 - już tylko na 18,98 lat. Od 1950 roku był nieustanny wzrost, a tu proszę, tendencja się odwraca!

Powody? Jest lepiej - rzecz jasna. A będzie jeszcze lepiej, to pewne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

/Nie, z emeryturami zwykłych śmiertelników, chociaż to dla niektórych porównywalna tragedia./

Ło Matko! Choopy we wsi już kosy ostrzyli. Lecę rewolucyję odwołać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytuje z artykułu zdanie Tacy już jesteśmy, że „nic bez nas”, bo przecież to my uchroniliśmy Europę w bitwie pod Wiedniem od tureckiego najazdu, to my uczestniczyliśmy w bitwach napoleońskich, a później zatrzymaliśmy w „cudzie nad Wisłą” czerwoną zarazę nadchodzącą ze Wschodu, to my dowodziliśmy także światu – w Powstaniu Warszawskim, że bez sojuszników damy sobie radę i sami obu okupantów (Hitlerowskie Niemcy i Sowiecką Rosję), pogrążymy.

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie, z emeryturami zwykłych śmiertelników, chociaż to dla niektórych porównywalna tragedia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Bo emerytury mają zrównać..."

Z ziemią?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nie rozumiem Pana biadolenia, że niby coś dramatycznego się dzieje, ale przecież - jak na razie - w najważniejszych dziedzinach i kierunkach polityki państwa nic się nie zmieniło... Skąd zatem ten złowieszczy i kasandryczny ton tekstu?"

Bo emerytury mają zrównać no i pierwszy alimenciarz mówił, że źle jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tam się czuję coraz bezpieczniej z każdym dniem.
Tarcza antyrakietowa buduje mi się za oknem. Żyć, nie umierać.

Niech się mury pną do góry
Niech budowa tarczy warczy
Na wrogów Polski - wystarczy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie autorze, "podgrzewanie narodowej atmosfery" przez obecnie rządzących jest skutkiem prowadzenia polityki rządów poprzednich. Poprzednie rządy doprowadziły do całkowitego rozbrojenia i deindustrializacji Polski oraz całkowitego poddania się dyktatowi obcym, nie narodowym interesom, więc obecny rząd chce zrobić coś zupełnie odwrotnego, a przynajmniej robi takie wrażenie. Chwała im za to! Jednak co z tego wyjdzie - pokaże czas. Po owocach ich poznamy, a wpływ pojedynczego obywatela na ten stan rzeczy jest żaden.

Nie rozumiem Pana biadolenia, że niby coś dramatycznego się dzieje, ale przecież - jak na razie - w najważniejszych dziedzinach i kierunkach polityki państwa nic się nie zmieniło... Skąd zatem ten złowieszczy i kasandryczny ton tekstu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto żyć dla Ojczyzny a kiedy trzeba ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.