Facebook Google+ Twitter

Wojnowiczanie oddali cześć tym, którzy zginęli

Na początku było trudno uwierzyć. Prezydent Polski Lech Kaczyński wraz z małżonką i najważniejszymi osobami w państwie zginęli w katastrofie samolotu Tupolew 154M na lotnisku w Smoleńsku.

Lecieli do Katynia, miejsca szczególnego dla nas Polaków.

Minutą milczenia oddaliśmy cześć tragicznie zmarłym. To największa tragedia w historii Polski. Zadajemy sobie pytanie: dlaczego świat dowiedział się o Katyniu po katastrofie? Dlaczego?

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichWielu ludzi roni łzy, wychodzą oddać cześć tym którzy od nas odeszli, którzy byli przez niektórych niszczeni. Wojnowiczanie oddali hołd tym, którzy zginęli przybierając domy flagami z kirem.

Odprawiona została msza święta w kościele parafialnym św. Alberta Chmielowskiego
W uroczystej zbiórce przed strażnicą uczestniczył prezes i strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojnowicach. Sygnał syren było słychać w okolicy.

Zobacz zdjęcia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Większość ludzi ucieka od tematu, nie będąc świadomym jego wagi. Ja jestem świadomy tego, jakie to przyniesie konsekwencje, lecz koło czasu musi się wypełnić.
Tym bardziej to co mnie spotkało, nie będę się w tej sprawie wypowiadał. Przez przypadek słów kluczowych tagi i mgłę pamięci pozostałą. Nie wiem co dalej będzie, wiem tylko żem nieobojętny. Ruszyło ze mnie z głębi serca, ogromna lawa poruszenia. Nie spałem dzisiaj w noc ponurą, nie chciałem nawet gasić ognia. Film ;
"Cmentarz żydowski w Bieżuniu - Jewish cemetery in Bieżuń" na You Tube. Tego to się nie spodziewałem. Ile jeszcze mam się wstydzić za innych?! Niby naród chrześcijański a widzi tylko czubek własnego nosa. Oj niedobrze! A trafiłem przez ten film, przygotowywany przeze mnie do wydania na "W24": (http://www.youtube.com/watch?v=5q15t7gQGYI) Nawet nie mam teraz apetytu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę że każdy Polak w swój sposób uczcił ta tragedię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brakuje mi słów żeby wyrazić to co czuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.